banner72

Berberler Odasına Mali Polis Baskını

Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğinde bulunan Adapazarı Berberler Odasında polis arama yaptı.

Berberler Odasına Mali Polis Baskını

Adapazarı Berberler Odasına elen Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri 4 saatlik araştırmadan sonra oda kayıtlarına, faturalara, evraklara el koyarak odadan ayrıldı.
Sakarya Cumhuriyet Savcılığına gelen bir mail üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Adapazarı Berberler odasına gelerek 4 saatlik bir inceleme yaptılar. Polis ekipleri oda kayıtlarını, evraklarını ve makbuzlarına el koyarak odadan ayrıldı.
Berberler Odası'nın genel kurulu geçtiğimiz hafta yapılmış oda başkanlığına kongresinde bir yıldan bu yana başkan vekilliği görevini yürüten Veysel Yıldız 216 delegenin oyunu alarak başkanlığa seçilirken diğer aday Bünyamin Erdoğan ise 188 oy almıştı. Seçimi kaybeden grubun Cumhuriyet savcılığına mail attığı iddia edildi.
Adapazarı Berberler Odası Avukatı Ercan Kaçmaz yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet savcılığına mail yoluyla ihbarda bulunulmuş. Cumhuriyet savcılığının emri ile Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri odada incelemelerde bulundu ve bazı evraklara el koydu.Hukuki süreç başlamıştır.Bizde bu meyanda çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.
Yeni göreve seçilen Adapazarı Berberler Odası Başkanı Veysel Yıldız ise, "Bizim alnımız ak. Berber esnafımızın gönlü rahat olsun. Biz çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz" diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73