banner72

Bölgede İstihdam Şart

Saadet Partisi (SP) Ardeşen İlçe Başkanı Ekrem Okutan, ''Bölge insanının refah ve huzuru için işsizliğin önüne geçilip, aş-iş kapıları açılmalıdır'' dedi.

Bölgede İstihdam Şart
Partisinin ilçe divan toplantı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Okutan, özellikle yerel yönetim olarak Ardeşen ilçesine hizmet alanında gözle görünür bir yatırım yapılmadığı belirterek, yerel yönetimin tarafından yapılamayan yatırımların merkezi hükümet tarafından da yapılmadığını ileri sürdü.

Bölge insanının çay ve kividen de gerektiği ölçüde yararlanamadığına dikkat çeken Okutan, şunları kaydetti: ''Bölge insanının refah ve huzuru için işsizliğin önüne geçilip, aş-iş kapıları açılmalıdır. Yerel ve merkezi yönetimler yeni istihdam alanlarına doğru adım atmayacak ise özel sektöre yönelik özendirici, teşvik edici yatırımlara el atması gerekir. 1996-97 koalisyon hükümeti döneminde çaya yüzde 110, emekliye de yüzde 400 zam veren milli görüşün temsilcisi olan SP, halkın refahı ve huzuru için ayni düşüncelerini tekrar ortaya koyacaktır. Bu yolda partimizin genel merkezi ve taşra teşkilatları olarak var gücümüzle çalışıyoruz.'' (Sabri Aslışen)

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2010, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73