banner72

Borçka Devlet Hastanesi Yemek Çıkarmıyor !

Sigortalılarla birlikte yaklaşık 50 bin nüfusa sağlık hizmeti verilen ilçede 3 branş ve 2 pratisyen doktor, aynı oranda nüfusa hizmet veren Artvin Devlet Hastanesi'nde ise 44 doktor bulunuyor.

Borçka Devlet Hastanesi Yemek Çıkarmıyor !
ARTVİN´de Devlet Hastanesi´nde çok sayıda doktor bulunurken, ilçe hastanelerinde doktor sıkıntısı yaşanıyor. Borçka ilçesinde SSK hastanelerinde yapılan düzenleme sonrasında Sağlık Bakanlığı bünyesine geçen hastanede yaşanan doktor ve araç gereç eksikliği işadamlarının, vatandaşların ve hastane personelinin katkılarıyla tepeden tırnağa yenilenirken doktor sıkıntısı giderilemedi. 130 yatak kapasiteli yaklaşık 55 bin kişiye sağlık hizmeti veren Borçka Devlet Hastanesi´nde 3 uzman ve 2 pratisyen olmak üzere toplam 5 doktor çalışırken, aynı oranda nüfusa hizmet veren Artvin Devlet Hastanesi´nde 44 doktor görev yapıyor. Sağlık kurumlarının birleştirilmesiyle yaşanan doktor sıkıntısının da sona ereceğini ümit edildiğini belirten Borçka esnafları  "Değişen bir şey olmadı. Hastanede özellikle uzman hekim konusunda hâlâ görüyoruz ki 3 uzman hekim görev yapmaktadır. Gönül isterdi ki bu sayı 15 olsun. Biz esnaflardan Batın Kos ve esnaf arkadaşları en azından doktorların nüfusa orantılı olarak üçte birinin de Borçka´da ve diğer ilçelerde görevlendirilmesinin ihtiyaç olduğunu görmekteyiz. Borçkalı ve il dışında bulunan işadamlarımız esnaf ve vatandaşlarımızla seferber olarak hastaneyi tepeden tırnağa yeniledik Ama içine bir türlü yeterli uzman hekim sayısını doldurulamadığından şikayetçiyim, bu nedenle ilçede 4 ana sorunu olan, doktor eksikliği anı sağlık problemi, Cankurtaran ve Camili tünelin yapılmasını, iş imkanları, sunulmasını için Başbakana ve gerekli bakanlıklara konuyu içeren birer mektup yazdığını anlatan Kos, Bölge Hastanenin Borçka’da yapılmasını ve bunun için gerekirse Tekel işçileri gibi sokaklara ve Ankara meydanlarında yatacaklarını dile getirdi.
 
http://www.08haber.com/resimler/haber/borckahastanesiB.jpg
 
Borçka Devlet Hastanesinde yemekler çıkmamaya başladı.

Doktor eksikliği nedeniyle hastası olmayan Borçka Devlet Hastanesi’nde zaman zaman yemek çıkmamaya başladı, hal böyle olunca hastanede yatan az sayıda hasta aç kaldı. Hastanenin tek hastası Sündüs Atan isimli hasta yemeğini evlerinden getirdiklerini söylüyor. Vatandaşların yardımı ile onarım yapılan hastanenin bu duruma düşürülmesini Borçkalılar, hükümet kanadındaki siyasi kişileri sorumlu tutarken Ak Parti Borçka yönetiminin bu konuda sınıfta kaldığının altını çiziyorlar

Kaynak : Ziya AKYILDIZ/BORÇKA


Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73