banner72

Borçka ve Murgul da Ayaklanma

Borçka Devlet Hastanesinin Kapatılmasına Karşı Çıkan Murgul Ve Borçkalılar İmza Kampanyası Başlattı.

Borçka ve Murgul da Ayaklanma
Borçka Devlet Hastanesi’nin kapatılarak sağlık merkezi haline getirilmesine karşı çıkan Borçka ve Murgul halkı el ele vererek imza kampanyası başlattı. Murgul Cuma pazarında halktan imza kampanyasına katılmalarını isteyen Resul Kara ve arkadaşları bölgenin en büyük hastanesinin Murgul’da olduğunu belirterek, nüfusun bahane edilerek bu hastanenin kapatıldığını söylediler. Kara: “En yakın ilçe olarak Borçka da kurulan eski adıyla Borçka S.S.K Hastanesi şimdi kapatıldı.
 
Murgul bilindiği gibi bakır madeni ve elektrik santralleri inşaatlarının  yoğun olduğu bölge. Sürekli iş kazaları meydana geliyor. Hayati tehlikesi bulunan hastalarla müdahale nerede yapılacak. Acil ünitesi olmayan Murgul devlet hastanesinde hastalara müdahale edilemiyor ve en yakın hastane olarak biz Borçka’ya gidiyorduk. Borçka Murgul arası 18 km şimdi Artvin veya Hopa ya gitmeleri gerekecek. Artvin 51 km, Hopa 62 km. Bildiğiniz gibi acil durumlarda zaman çok önemli. Bu durum bizi ölüme terk etmektir. Bize siz ölün diyorlar. Murgul da olacak bir kazada yaralının yaşama şansını yarı yarıya düşecektir. Ne yapmaya çalışılıyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu. Var olan hastane niye kapatılıyor. Diyorlar ki nüfus az hastane zarar ediyor, hastane ticarethane midir. Sosyal devlette iki şey insanın temel hakkıdır, birincisi eğitim ikincisi sağlık. Sağlık hakkımız elimizden alınıyor. Biz bu duruma karşıyız” dedi.
 
http://www.08haber.com/resimler/haber/borckamurgulayakdaB.jpg

Murgullu vatandaşlarda bu uygulamaya tepki göstererek; “Bu ülkede kim iktidar olursa Murgul dan bir şeyler kopartıp götürmek için bir şeyler yapıyor.Murgullunun madenini, suyunu doğasını yok edenler, iş Murgul a hizmete geldiğinde üvey evlat muamelesi yapıyorlar. Galiba bizleri haritadan silip Murgul denen bir ilçeyi yok etmek istiyorlar. Sanki biz Türkiye Cumhuriyeti’nin birer vatandaşı değiliz. Murgul ve Borçka nedense birileri tarafından cezalandırılıyor hizmet edeceklerine ilçelerimizden olanı da alıyorlar. Bizlerde bu vatana hizmet ediyoruz. Vergimizi ödüyoruz daha ne istiyorlar hizmet almak için başbakanın memleketlisi mi olmak  gerekiyor” dediler

Kaynak : 08 Haber Merkezi


Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2010, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73