banner72

Caillou Rize'de Çocuklarla Buluştu !

Çocukların ekranlardan heyecanla izlediği “Caillou” ilk kez Rizeli çocuklarla Rize Belediyesi ve Gülbahar Hatun Derneği'nin katkılarıyla buluştu.

Caillou Rize'de Çocuklarla Buluştu !

Rize Belediyesi ve Gülbahar Hatun Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği “Caillou” Tiyatrosu Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde sergilendi. Biletlerinin kısa sürede tükendiği ve halkın yoğun katılım gerçekleştirdiği oyunda aileleriyle beraber salonu dolduran Rizeli çocuklar ekranlardan izledikleri Caillou’yu ilk kez bukadar yakından görme fırsatı yakaladılar.

Düzenlenen programa Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, eşi Reyhane Bakırcı ve beraberinde getirmiş oldukları torunlarıyla birlikte katılırken, salona çocukların alkışları arasında yerlerini aldı. Rize Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fahrettin Kaya ve Gülbahar Hatun Derneği Başkanı Emine Yanbay’ın da katılımcılar arasında yerini aldığı oyunda, çocuklar sabırsızlıkla Caillou’nun sahne almasını beklediler.

2.20110416230517..jpg

Çocukların coşkulu alkışları arasında sahneye gelen Caillou sergilemiş olduğu karakterle çocuklara örnek olurken, onların nabzını yoklamayı da unutmadı. Yapmış olduğu hareketleri soru şeklinde çocuklara yönelten Caillou doğru cevapları almayı başardı.

İki seanstan oluşan oyunda çocukların mutlulukları yapmış oldukları hareketlerden belli oldu. Oyun sonunda dışarıda kurulan fotoğraf stantında Rizeli çocuklar Caillou ile fotoğraf çekinmeyi ihmal etmediler.

Program öncesi konuşma yapan Başkan Bakırcı; “Siz çocuklarımızın yeri ve önemi çok büyüktür. Sizler için“Caillou ”Rize’ye getirdik.P rogramımız iki seans’tan oluşuyor. Biliyorum sizler şuan Caillou sabırsızlıkla bekliyorsunuz hepinize iyi seyirler diliyorum” dedi.

3.20110416230556..jpg

6.20110416230626..jpg

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2011, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73