banner72

Çay Fabrikası İçin 20 Dönüm Arsa Bağışlamak İstiyor !

Rize’nin Ardeşen ilçesi Tunca Beldesinde yaşayan Cihan Beşli (65) adlı vatandaş, Ardeşen’in yüksek kesimlerinde çay fabrikası yapılması halinde 20 dönümlük arsasını hibesiz olarak bağışlayacağını söyledi.

Çay Fabrikası İçin 20 Dönüm Arsa Bağışlamak İstiyor !

Mustafa Özyanık - Gelişim TV
Seçim döneminde ne vatandaşın istekleri biter, ne de milletvekili adayların vaatleri.

Bu vaatler ile isteklerin karşılaşması ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına neden oluyor.

Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesinde seçim çalışmalarını yürüten Saadet Partisi, Tunca Belde Teşkilatının açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa Saadet Partisi Rize 2. sıra milletvekili adayı Ardeşenli Sait Eksilmez, Saadet Partisi Ardeşen ilçe başkanı Ekrem Okutan, Saadet Partisi Tunca Belde Başkanı Mehmet Yaşar Fırıncı, partililer ve Tunca halkı katıldı.

Açılış öncesi partililerle ve Tunca halkıyla bir araya gelen Saadet Partisi Rize 2. sıra milletvekili adayı Sait Eksilmez “Bölgenin en önemli geçim kaynağı olan çay konusunda gereken önem müstahsillere verilmemiştir. Refah-Yol hükümeti döneminde çaya % 112 zam yaptık” dedi. Tam bu sırada Tunca’da yaşayan Cihan Beşli isimli vatandaş aday Eksilmez’e “Sayın adayım, oy istemek için gelenler o koltuğa oturunca her şeyi unutuyorlar. O koltuk var ya o koltuk, ne kadar tatlı. Memleketime, köyüme bir çay fabrikası kurulursa 20 dönüm arsamı bağışlıyorum. Bu millet şahit olsun, diğer iki kardeşlerime de sormadım; ama bu fabrika yapılırsa 20 dönüm arsamı bedelsiz olarak bağışlayacağım” dedi.Vatandaşın bu açıklamasına karşın SP Rize 2. sıra milletvekili adayı Sait Eksilmez’de, meclise gitmesi halinde fabrika yapma sözü verdi.


Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2011, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73