banner72

ÇAY Kanunu tasarısı AKP'nin ve Tayyip ERDOĞAN'ın projesidir

CHP Rize İl Başkan Adayı Niyazi SEFEROĞLU Toplum Gazetesine yaptığı açıklama da Çay Kanun tararısının AKP çıkarları doğrultusunda hazırlandığını ve çay üreticisinin AKP'yi tepkileri ile dindirdiğini iddia etti.

ÇAY Kanunu tasarısı AKP'nin ve Tayyip ERDOĞAN'ın projesidir

CHP Rize İl Başkan Adayı Niyazi SEFEROĞLU Rize Ticaret Borsası (RTB) tarafından hazırlanan Çay Kanun Tasarısı il ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

"ÇAY Kanunu tasarısı'nın AKP'nin ve Tayyip ERDOĞAN'ın bir projesi olduğunu iddia eden Seferoğlu; "AKP'nin Özelleştirmeci bir partidir. Vatandaşlarımızın tepkileri karşısında Kanun sahipsiz kalmıştır. Basından öğrendiğimize göre Sayın Çırakoğlu'da kanuna karşıymış. AKP İl Yönetimi de karşıymış. Sonunda doğru yolu görmüş olmaları güzel. Ama AKP'Lileri bu noktaya getiren ÇAY Müstahsillerinin, Sivil Toplum örgütlerinin tepkisidir. Fakat, bu iş bitti diye düşünmemek gerekir. Kanun Tasarısının tamamen ortadan kaldırıldığı resmen açıklanmadıktan sonra, Çay Kanunu tasarısına karşı olan tepkileri sürdürmek gerekmektedir. Çünkü AKP'nin ne yapacağı belli olmaz. Tepkiler dindi diye, oldu bittiye getirip kanun tasarısını bir günde Meclisten geçirebilirler. Onun için vatandaşlarımızı kanun tasarısı tamamen ortadan kalkana kadar tepkilerini sürdürmeye ve ÇAYA ve ÇAYKUR'a sahip çıkmaya devam etmelerine davet ediyorum" dedi.Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2010, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73