banner72

Çayeli'nde MOBESE kurma çalışmaları

Rize'nin Çayeli ilçesi’nde suçlarla mücadelede büyük artılar getiren MOBESE sistemini kurmak için çalışmaları devam ediyor.

Çayeli'nde MOBESE kurma çalışmaları
Konuyla ilgili olarak kaymakam Mehmet Yıldız, daha önce çalıştığım ilçede bu sistemi kurduğunu ve verimli bir şekilde çalışmasını sağladığını ifade ederek “Bu tecrübem ışığında Çayeli’ndeki MOBESE çalışmalarını yakından takip ediyorum. Kurulum aşamasında herhangi bir eksikliğin ve aksaklığın olmaması için titiz davranıyorum. Ümit ediyorum ki bu sistemi devreye soktuğumuzda ilçemizin güvenliği daha da artacaktır.

Eğitim, sağlık, imar altyapısıyla ayrıca doğası ve sıcak kanlı insanlarıyla Karadenizde farklı bir ilçe olan Çayeli adeta bir huzur kenti olacağını ifade eden Yıldız “İlçemizin güvenliğini sağlamada çok önemli bir etken olacak MOBESE sistemi Yaka Mahallesi Büyükköy yolu girişinden itibaren başlayan sistem ilçe merkezindeki 20 ayrı noktada 12 hareketli kamera 26 sabit kamera olmak üzere toplam 38 kamera ile Büyüktaşhane Mahallesi viyadük altına kadar olan sahayı kapsayacaktır. 450 bin TL. bedelle ihale edilen iş yüklenici firma tarafından 11. Ayın 8’ine kadar tamamlanarak hizmete açılacaktır. Güven ve huzurun hakim olduğu ilçemiz bu sistem sayesinde de suçu önlemede büyük yarar sağlayacaktır. Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca projlendirilen MOBESE sistemi finansmanını 250.000 TL'si Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, 150.000 TL'si Çayeli Bakır İşletmeleri tarafından, 50.000 TL'side diğer kuruluşlarca sağlanmıştır. Telekom alt yapısıyla emniyet genel müdürlüğü, Rize il emniyet müdürlüğü ve Çayeli emniyet müdürlüğü tarafından aynı anda izleyebilecek. Kurulmakta olan sisteme istenildiği zaman daha sonraları kamera sayısı arttırılabilir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2010, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73