banner72

Çayelispor Cem Ketenci Spor Kompleksi Yapım Çalışmaları

Çayelispor Cem Ketenci Sosyal Tesisleri'nin Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Çayelispor Cem Ketenci Spor Kompleksi Yapım Çalışmaları
Çayelili işadamı Atıf Ketenci, genç yaşta trafik kazasından yitirdiği oğlu Cem Ketenci anısına yaptırdığı Cem Ketenci Çayelispor Spor Kompleksi'nde Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır, Belediye Başkan Yardımcısı ve Çayelispor Kulüp Başkanı Mustafa Baltacı ve diğer ilgililerle incelemelerde bulundu.

Ketenci, yaptırdığı tesisin çok mütevazi olduğunu belirterek, 'İş ve aş için yıllar önce gurbete gittik. Fakat doğduğumuz bu toprakları hiç unutmadık. Ne yapabiliriz diye düşünürken belediye başkanımız Rıza Çakır ve Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Baltacı bizden Çayeli için bir spor tesisi istediler. Biz de bu daveti kabul ettik. Böylece doğduğumuz topraklara vefa borcumuzu Ödemiş oluyoruz' dedi.

Çayeli Stadı'nı, yanına yapılacak tesisle taçlandırmanın kendilerine nasip olduğunu ifade eden Ketenci, 'Eskiden Çakıllı, topraklı sahalarda top koştururduk. Şimdi ise gençlerimiz daha iyi imkanlarla spor yapıyor. Bu tesis gençlerimizin büyük bir ihtiyacını karşılayacaktır. Allah bu tesisi bana yapmayı nasip etti. O bakımdan da ayrıca onur duyuyorum. Genç yaşta trafik kazası sonucu kaybettiğim oğlum Cem'in ömrü vefa etmedi. Babası olarak ben ve diğer oğlum onun anısını yaşatmak için bu tesisi inşa etmeye karar verdik. Bu tesisten tüm Çayelili gençlerimiz yararlanacak' diye konuştu.

Ketenci, kendisine bu fırsatı veren ve tesisin yapılması için yardımlarını esirgemeyen Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz ve Belediye Başkanı Rıza Çakır, kulüp başkanı Mustafa Baltacı'ya teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2011, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73