banner72

Çaykur Rizespor'da Şok!

Çaykur Rizespor'da şok!.. Çaykur Rizesporlu Koray Avcı ile Kasımpaşa kalecisi Murat Şahin'in futbol hayatı tehlikede!

Çaykur Rizespor'da Şok!

İki ismin futbol hayatı tehlikeye girdi...

Kasımpaşalı yöneteci Süha Sidal'ın açıklamaları sonrası ortaya tam bir skandal çıktı... Menajerlik şirketine ortak olan 2 ismin futbol hayati tehlikede...

Kasımpaşa kalecisi Murat Şahin ile Rizespor'da forma giyen Koray Avcı'nın 'Mesky Menajerlik Şirketi'ne ortak oldukları anlaşıldı. İki ismin de futbol hayatları tehlikeye girdi.

Kasımpaşa Futbol Şube Sorumlusu Süha Sidal, geçtiğimiz hafta, "Menacerlik yapan faal bazı futbolcular ile yetkisiz menacerler, futbolcularımızı arayıp uygunsuz tekliflerde bulunuyor.

Federasyon bu konuların üzerine gitmeli" sözlerini sarfetmişti. Gündem yaratan ancak cevabını bulamayan sorular Sidal'ın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Kurulu tarafından çağırılıp, bilgi vermesinin ardından gün yüzüne çıktı.

TFF'ye yakın kaynaklardan öğrenilen bilgilere göre Sidal'ın, "Menacerlik yapan futbolcular var" açıklamasıyla geçen sezon Kasımpaşa, bu yıl da Rizespor forması giyen Koray Avcı'yı kastettiği ileri sürüldü.

Sidal'ın kurula şunları söylediği de iddia edildi: "Menacerlik şirketi olan Egemen Adatepe, Trabzonspor maçından iki gün önce Bordo-Mavili bir yönetici ile yemek yediği, sonra da Yekta'nın menaceri Engin Kırkpınar'ı arayarak, 'önümüzdeki transfer döneminde Yekta'nın işini Trabzonspor'a bitirelim' dedikleri kulağımıza geldi' dedi."

'Yekta'ya güveniyorum'
Deneyimli idarecinin kendisine sorulan, "Bahsettiğiniz futbolcular kim?" sorusuna, "Ben bilmiyorum, onu da siz araştırın. Sadece duyumlarımı söyledim" dediği ve Hukuk Kurulu'nun kısa bir araştırmanın ardından ima edilen futbolcuların isimlerini ortaya çıkardığı öğrenildi.

Egemen Adatepe ile ilgili bilgilere ulaşan kurul üyeleri, 'Mesky Futbol Menajerlik Şirketi'nin ortaklarından birinin Koray Avcı olduğunu belirledi.

Ancak Sidal asıl şoku; Kasımpaşa'da faal futbol oynayan kaleci Murat Şahin'in şirketin ortaklarından biri olduğunun anlaşılmasıyla yaşadı. Ayrıca Sidal'ın TFF'ye verdiği ifadede, "Yekta on numara karaktere sahip. Performans açısından hiç bir müsabakada bizi şüpheye düşürecek bir hareket içinde bulunmadı" dediği kaydedildi.

Men cezası gündemde
Menacerlik şirketine ortak oldukları tespit edilen Murat Şahin ile Mustafa Koray Avcı'nın futbol hayatlarının tehlikeye girebileceği de ortaya çıktı.

TFF'nin, 'Futbolcu Temsilcileri Talimatı'ndaki maddeler futbolcuların temsilcilik yapmasını yasaklarken, bu talimatı ihlal eden futbolculara kınamadan ömür boyu mene kadar ceza verilebiliyor.

İşte o maddeler:

Futbolcu Temsilci Talimatı
d) FİFA, UEFA, TFF herhangi bir kulüp veya bunların herhangi bir kurulunda fahri veya ücretli olarak görevli bulunmamak.
Madde 24. futbolculara ilişkin ceza hükümleri
İş bu talimat ve FİFA, futbolcu temsilcilerine ilişkin düzenleme mevzuatına aykırı hareket eden futbolcular hakkında
a- ihtar
b- kınama
c- Süper Lig futbolcuları için 50 bin TL'den, TFF 1. lig futbolcuları için 25 TL'den az olmamak üzere para cezası, müsabakadan (süre belirsiz) men cezası
e- futbolla ilgili her türlü faaliyetten men cezası verilebilir
Bu cezalara ihlal ağırlığı, niteliği, tekrar durumu dikkate alınarak ligde ya da ayrı ayrı hükmedilebilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2010, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73