banner72

Çaykur'dan 3. Sürgün Ödemesi

Çaykur, Eylül ve Ekim aylarında üreticiden alınan 3. sürgün yaş çayın bedellerini bugünden itibaren ödemeye başladı.

Çaykur'dan 3. Sürgün Ödemesi

     Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, üçüncü sürgün dönemi olan Eylül ve Ekim aylarında üreticilerden alınan 144 bin ton yaş çay karşılığında tahakkuk eden yaklaşık 114 Milyon TL’nin ödemelerine bugünden itibaren başladıklarını söyledi.

     Çaykur olarak 2009 yılında mubayaa edilen yaş çaya karşılık olarak toplam 468 Milyon TL tahakkuk ettiğini ifade eden Genel Müdür Yüce, “Bugüne kadar da müstahsillerimize 354 Milyon TL, yani tamamın 3/4’ü oranında bir ödeme yapılmıştır. Üçüncü sürgün dönemi olan Eylül ve Ekim aylarında müstahsillerimizden alınan 144 bin ton yaş çay karşılığında tahakkuk eden yaklaşık 114 Milyon TL’nin ödemelerine ise bugünden itibaren başlanılmıştır. Çaykur olarak 01 Ocak 2009 ve 31 Aralık 2009 tarihleri arasında; yaş çay bedelleri, işletme giderleri, idari ve işçi personel giderleri, ikramiye ve emekli kıdem tazminatları, yasal vergiler, geri kalan hizmet alımları ile diğer giderlerimiz için yaklaşık 1 milyar 014 milyon TL tahakkuk etmiştir.” diye konuştu.

     Genel Müdür Ekrem Yüce, Çaykur’un; 2009 yılı yaş çay alımı, üretim, pazarlama ve yatırım hedeflerini planladığı çerçevede gerçekleştirdiğini kaydederek, “Özellikle çetin serbest piyasa şartlarında tedbirleri elden bırakmadan bütün birimleriyle ısrarla sürdürdüğümüz çalışmaların müspet sonuçlarına ulaşmış bulunmaktayız. Çaykur; 2009 yılında hedeflediği satış rakamını aşarak 110 bin ton paketli kuru çay satışı gerçekleştirmiştir. Çaykur; kurumsal ve sosyal sorumlulukları gereği teşekkül içerisinde bakım-onarım, idame, yenileme, çevre mevzuatlarına uyum yatırımlarının yanında; ulusal ve bölgesel reklam çalışmaları, fuar organizasyonlarında tanıtım gibi diğer temsil gerekliliklerini de ihmal etmeden yüklendiği misyonun bilincinde davranmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73