banner72

Çeker'den Sütlüoğlu'na Ziyaret

Eski Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Rize-Pazar`lı Dr. Osman Aşkın Bak`ın Ak Parti İstanbul Milletvekili adayı olması nedeniyle boşalan, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı seçimini kazanan güreşin yeni patronu Bekir Çeker beraberinde, yeni yönetim kururlu üyeleri ve eski Güreş Dünya Olimpiyat Şampiyonları Bayram Şıt ve Tefik Kış ile birlikte, Eski Çevre Bakanı yeni Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu`nu makamında ziyaret ederek tebrik ettiler.

Çeker'den Sütlüoğlu'na Ziyaret

Türkiye Güreş Federasyonunun yeni Başkanı Amasyalı Milli Sporcu, Eğitimci, Eski Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü ve aynı zamanda Dünya Altın Düdük ödülünün sahibi Bekir Çeker, Çaykur Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Bakanı İmdat Sütlüoğlu’nu makamında ziyarette şunları söyledi,”Sayın Sütlüoğlu yerel yönetimler başta olmak üzere, Çevre Bakanlığı ve Milletvekili görevleriyle bölgesine ve ülkesine önemli hizmetler vermiş görev alanlarında tecrübeli önemli bir devlet adamımızdır. Çay sektörünün içersinden gelen Sayın Sütlüoğlu aynı zamanda gençliğinde güreş dahil olmak üzere bir çok spor dalında faaliyetleri olmuştur. Rafting ve Kano sporunu Rize’ye kazandıran yöneticilerden olduğunuda bilmekteyiz. Çaykur güreşimizin en önemli bel kemiğidir. Çaykur güreş sporcuları geçmiş yıllarda ülkemize çok önemli dünya ve Avrupa şampiyonları kazandırmıştır. Yakın tarihte Dünya güreş grekoromen şampiyonumuz Selçuk Çebi’yi kazandırmıştır. Gelecek yıllarda yeniden bu şampiyonları kazandıracak, Antrenör ve sporculara sahip olan Çaykurspor kulübümüze federasyon olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Bu yeni görevinizde de başarılarınızın artarak devam edeceğine inancımız sonsuzdur.”dedi.

Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Sütlüoğlu; “Yeni yönetim kururlunuzla ve beni çok mutlu eden, ülkemizin ay yıldızlı bayrağını en zor koşullarda o yıllarda dünya’da dalgalandırma gurur ve onurunu bizlere yaşatan, Dünya Olimpiyat şampiyonlarımızı milli sporcularımız Tevfik Kış ve Bayram Şıt büyüklerimizi aramızda görmekten çok mutlu oldum. Yeni Güreş federasyonu başkanımız olarak, spor hayatı başarılarla dolu ve iyi bir eğitimci, yönetici olarak sizleri kutluyorum. Güreşte ülkemize yeni Dünya şampiyonlukları kazandıracağınız inancıyla, sizleri Rize’mizde görmekten mutluluk duydum. Başarılarınızın devamını diliyorum.”diye konuştu.

Haber: BAYRAM ALİ KAVALCI   

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2011, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73