banner72

CHP Borsayı Ziyaret Etti !

CHP Rize milletvekili adayı Kenan Bıyık STK ların tarafsız olması gerektiğini söyleyerek” Rize de ortak değerimiz var, bu ortak değerimizi birlikte savunacağız” dedi.

CHP Borsayı Ziyaret Etti !

CHP Rize milletvekili adayı Kenan Bıyık Rize Ticaret borsasını ziyaret ederek kaçak çay konusunda birlikte hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Rize CHP Milletvekili adayı Kenan Bıyık partililer ile birlikte Rize ticaret borsasında yaptığı ziyarette “ Rize’nin ortak bir değeri var, Ortak değerimiz olan Çayımızı kaçak çaylar konusunda birlikte korumalıyız.  Rize son yıllarda büyük göçler vermekte. Göçü önlemek için hangi parti iktidar olursa olsun Rize ye yeni sanayi kuruluşları kurmak zorunda. Son yıllarda tarım sektörü taban yapmıştır. Tüm tarım üreticilerinin daha çok desteklenmesi gerek. Çılgınlığa kaçmadan Tarım sektörü ve sanayimizi güçlendirmek zorundayız. Ülkemizde işsizlik had safhada” dedi.

CHP Rize milletvekili adayı Kenan Bıyık Rize de STK ların tarafsız olması gerektiğini söyleyerek” İktidar da olsa, muhalefette olsa önemli olan Rize’nin menfaatlerinin korunmasıdır. Son yıllarda çay üreticisi kadar özel ve kamu sektörü de mağdur edilmektedir. Çay üreticisi, sanayiciyi ayakta tutmak istiyorsak öncelikle kaçak çay in önüne geçmeliyiz. Ülkemizde üretim, tüketim dengesi varken 50 bin ton a yakın kaçak çay in ülkemize girmesi Çay sektörüne balta vurmak demektir. Bunun mücadelesini iktidar veya muhalefet birlikte vermeliyiz. Kaçak çay böyle devam ederse bir iki yıl içinde çay üreticisi değil ürün toplamak çay bahçesine bile giremeyecek” dedi.


KALİTEYE KALİTELİ PARA

CHP Rize milletvekili adayı Kenan Bıyık Çaykur un kapasitesinin artırılarak 650 bin ton dan  bir milyon ton a çıkartılması gerektiğini söyleyerek” Kaçak çay in mutlaka önüne geçeceğiz. Çay i milli ürün haline getireceğiz. Yakalanan kaçak çayların anında yerinde imha edilmesini sağlayacağız. Çay da kalitenin gelmesi gerek, organik çay ile diğer çayların ayni eş değerde tutulmaması gerek. Kaliteye kaliteli fiyat verilmeli” dedi.

CHP il başkanı Mehmet Aslankaya ise Kaçak çay konusunda birlikte hareket etmeleri gerektiğini söyleyerek” Çay bölgemizin tek geçim kaynağı, milli bir ürünümüz olan Çay konusunda tüm siyasiler ortak hareket etmeli” dedi.

ERDOĞAN; SESİMİZİ DUYURAMIYORUZ

Rize ticaret borsası Başkanı Mehmet Erdoğan ise Borsa olarak kimseden yana tavır koymadıklarını söyleyerek” Herkesin bir oyu var, elbette sandıkta bunu bir partiye verecek. Ancak biz asla yönümüzü şu veya bu şekilde belirlemedik. Bir iki yıldır tek uğraşımız kaçak çay in önlenmesi. Bu konuda yaptığımız araştırmaları tüm siyasilerimize bildirdik ve verdik. Güneydoğu dan ülkemize her yıl 40 ile 50 bin ton arasında kaçak çay girmekte. Bu kaçak çay in önlenmesi için girişimlerimiz var ve tüm siyasi partilerden destek istiyoruz. Aksı halde bir iki yıl içinde Rize de hiçbir sanayi kuruluşu çay alamayacaktır” dedi.

Haksız eleştirilere hedef olduğunu söyleyen Erdoğan “ Benim tek uğraşım kaçak çay in önlenmesi, bu konuda siyasilere büyük görev düşüyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2011, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73