banner72

CHP 'de Kılıçlar Çekildi !

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürürlükte bulunan tüzük uyarınca CHP'nin yeni yönetimini belirledi. Yeni yönetimde Önder Sav, Kemal Anadol ve Hakkı Suha Okay yer almadı. İşte CHP'de yeni yönetim.

CHP 'de Kılıçlar Çekildi !

Kılıçdaroğlu, tüzük tartışmalarının ardından bugün yapılması öngörülen, ancak kendisi tarafından iptal edilen Parti Meclisi (PM) toplantısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kendisinin saat 16.30'da basın açıklaması yapacağı belirtilen açıklamada, yürürlükte bulunan tüzük uyarınca belirlediği 13 genel başkan yardımcısı ve genel sekreterin isimlerine de yer verildi. Yeni belirlenen Genel Başkan Yardımcıları ve genel sekreterin isimleri şöyle:

Genel Başkan yardımcılıkları

-Örgütlenme ve Örgüt Yönetimleri Gürsel Tekin,

-İdari ve Mali İşler Hurşit Güneş,

-Seçim ve Hukuk İşleri İsa Gök,

-Tanıtım, Basın ve Propaganda Süheyl Batum,

-Yerel Yönetimler Alaattin Yüksel,

-Meslek Kuruluşları, Sendikalar ve STK'lar İzzet Çetin,

-Dış İlişkiler ve Yurt Dışı Örgütlenmeler Oğuz Oyan,

-Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kolları Gülsün Bilgehan,

- Gençlik Örgütlenmesi ve Gençlik Kolları Gökhan Günaydın,

-Ekonomik ve Mali Politika Umut Oran,

-Halkla İlişkiler Mehmet Ali Özpolat,

-Ar-Ge BYK Platformu Sencer Ayata,

-Parti İçi Eğitim Melda Onur oldu.

Genel Sekreterliğe ise Nihat Matkap getirildi.

Öte yandan PM toplantısı kararının alınmasının ardından dün gece Kılıçdaroğlu başkanlığında, Genel Sekreter Önder Sav ve Genel Başkan YArdımcılarının katılımı ile yaklaşık 3 saat süren bir toplantı yapılmış, toplantı sonrası yapılan açıklamada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının CHP Tüzüğü ile ilgili uyarısı üzerine yapılan değerlendirmeler sonunda, ''Bu süreçte kurultay düşünülmediği'' bildirilmişti.

Ancak, Merkez Yönetim Kurulu listesinde çıkan anlaşmazlık nedeniyle Genel Sekreter Önder Sav başkanlığındaki bir grup PM üyesi ''tüzük kurultayı'' toplanması istemiyle imza toplamasının ardından PM toplantısı ertelenmişti.
----------------
ÖNDER SAV 'IN KURULTAY TEKLİFİ KABUL EDİLDİ !
CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun iptal ettiği ama Önder Sav'ın buna rağmen düzenlediği Parti Meclisi toplantısından tüzük kurultayı yapılması kararı çıktı.

CHP'li Hakkı Suhay Okay, Parti Meclisi'nde 59 üyenin kabul, 2 çekimser, 2 red oyu ile 27-28 Kasımda olağanüstü kurultay yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Okay, PM toplantısının yapıldığı salonda Önder Sav, Faik Öztrak ve Tekin Bingöl ile gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Okay, Kılıçdaroğlu'nun 28 Ekim 2010 tarihli yazısında PM'yi toplantıya çağırdığını, Kılıçdaroğlu'nun katılmaması üzerine de PM'nin kendisi başkanlığında toplandığını söyledi.

Üyelerin bir kısmının tüzük kurultayı yapılması yönünde 57 üyenin imzası ile gündeme ek madde eklettiklerini, 59 üyenin kabul, 2 çekimser, 2 red oyu ile olağanüstü kurultayın 27-28 Kasımda saat 10.00'da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda yapılmasının kararlaştırıldığını kaydetti.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav da, ''CHP kimsenin babasının malı değildir. CHP Genel Başkanı disiplin suçu işlemiştir. Hukuku bilmeyenlere hukuku bildirmek bizim görevimizdir'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2010, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73