banner72

CHP İl Başkanlığı Kongresi 07 Mart'ta

Kongrede 2 Liste Yarışacak

CHP İl Başkanlığı Kongresi 07 Mart'ta

Ömer Faruk Zenginal’ın Haberi…
Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanlığı 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın tarihi belirlendi.
Edinilen bilgiye göre; Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanlığı 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 7 Mart 2010 Pazar günü Rize İsmail Karaman Kültür merkezi’nde yapılacağı belirtildi.
İL BAŞKANLIĞI İÇİN 2 LİSTE YARIŞACAK
Rize’de yapılacak olan CHP İl Kongresi'nde başkan adayları Mehmet Aslankaya ile Niyazi Seferoğlu listeleri seçilme mücadelesi verecek.
CHP’NİN YENİ İL BAŞKANI SEFERİNOĞLU MU OLACAK?
Rize de devam eden ilçe kongreleri’nin ardından yapılacak olan ve 2 adayın yarışacağı öğrenilen İl kongresi'nde bazı ilçe yönetimlerinin baskısı sonucu adaylığını açıkladığı öne sürülen Niyazi Seferinoğlu’nun Mevcut Başkan Mehmet Aslankaya’ya karşı kazanma şansının yüksek olduğu CHP kulislerinde yankılanmaya devam ediyor.
SEFEROĞLU’NDAN AÇIKLAMA GELDİ
Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanlığı için adaylığı açıklayan Çamlıhemşin Eski İlçe Başkanı Niyazi Seferoğlu kongre öncesi ilk açıklamayı Lazhaber.com’a yaptı. Uzun zamandır adaylık süreci içerisinde olduğunu belirten Seferoğlu; “Çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce de aday olduğumuzu deklere etmiştik. Bütün il delege ve partili arkadaşlarımız ile uzun zamanlı olarak yapmış olduğumuz değerlendirme de bu görevi üstlenmemin gerektiğine inandık.” dedi.
ORTAK TALEP DOĞRULTUSUNDA ADAY OLDUM
Seferoğlu adaylığını il ve ilçe teşkilat ve örgütlerin ortak isteği doğrultusunda koyduğunu belirterek, “7 Mart’ta yaşanacak olan Rize il kongresinde il başkanlığına olan talebim devam ediyor. Kongre sonrası il başkanı olduğum zaman Rize’de yeni bir CHP yi yaratmanın meşgalesi içerisinde olacağız. 7 Mart’ta bir demokrasi şöleni ile görev değişikliği ile başkanlığa seçileceğime inanıyorum.” dedi
ASLANKAYA İLÇE KONGRESİNE KATILMAMIŞTI
CHP kulislerinde “Aslankaya’nın kaybetme ihtimalinin yüksek olduğu” şeklin de ki iddia süreci içerisinde ise CHP’nin Rize İl başkanlığı görevini yürüten Aslankaya’nın Fındıklı İlçesinde yapılan ilçe kongresine katılmaması yine CHP kulisleri’nde Aslankaya’nın bazı ilçe yönetimlerine tavır takındığı şeklinde yorumladı. (Lazhaber.com)

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2010, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73