banner72

CHP Rize'den Başbakan Yorumu !

Bu gün Rize’de düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın hemşerileriyle buluştuğu mitingin ardından bir değerlendirme yapan CHP Rize İl Başkanı Mehmet ASLANKAYA ; Başbakanın Rizelileri üzdüğünü belirtti.

CHP Rize'den Başbakan Yorumu !
ASLANKAYA yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi.

AKP’nin Rize’de düzenlediği mitingde sayın başbakan Rizelinin beklentilerine cevap veremedi.

Mitingde bulunanların özellikle geliş sebebi olan ÇAY TABAN fiyatını ilk kez başbakan tarafından açıklanmasını beklerken, sayın başbakan sorumluluğu tarım bakanına bırakarak Doğu Karadeniz’deki 204 bin üretici ve çaydan geçimini sağlayan 1 milyon insanı hayal kırıklığına uğrattı.

Sayın başbakanın mitingde halka sizin birinci sorununuz nedir? Diye sorusuna tüm Rizeliler “Çay, Çay…” diye haykırması karşısında da bocalaması ve konuyu başka tarafa getirmesi de bir başka şaşkınlık yaratmıştır.

Ayrıca sayın başbakanın 1 saatlik miting konuşmasında CHP’yi eleştirerek  ve genel başkanına 39 kez vurgu yapıyorsa, bu olay CHP’nin iktidar yolunda olduğunu gösteriyor demektir.

Sayın başbakanımız ilimize gelmiştir. Rize halkının duasını istemiştir. Ancak, verilen vaatler yerine gelmemiştir.

40 yıldır sürüncemede olan Rize- Ovit- Erzurum yolunun 9 yıllık iktidarda çözemeyenler seçimden sonra projelendirileceğini söylemesi garip karşılanmıştır. Bizleri en çok düşündüren AKP milletvekili sayısının 3 olmamasına rağmen, platformda Nusret Bayraktar’ı vurgulamaması da iki milletvekili alamayacağının da bir göstergesidir.

Sayın başbakanın bir cümlesi çok manidardır. “Süt veren inek, CHP iktidarında sütü kurur, bunlara onun için oy vermeyin.” demesini kamuoyu pek anlamamıştır. Eski başbakanımızın yaptığı hizmetleri küçümseyerek, yapılan her şeyi kendisine mal etmesi de pek şık olmamıştır.

CHP RİZE İL BAŞKANI
Mehmet ASLANKAYA
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2011, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73