banner72

Chp Seçim Çalışmalarına Arhavi'den Başladı

CHP Artvin İl Örgütü, Ankara Genel Merkez'de yapılan toplantının ardından Artvin'e doğru yola çıkan milletvekili adaylarını Artvin il sınırı olan Arhavi sınırında karşıladı.

Chp Seçim Çalışmalarına Arhavi'den Başladı

Binin üstünde bir araç konvoyu ile karşılanan CHP Artvin milletvekili adayları Av. Uğur Bayraktutan ve Avukat Yüksel Çorbacıoğlu buradan Arhavi İlçe Başkanlığına uğradılar. Çok kalabalık bir konvoy ile Hopa’ya doğru yol alan CHP milletvekili adayları Hopa’da da ilçe örgütünü ziyaret ettiler. Kemalpaşa, Borçka, Murgul ilçe örgütleriyle de buluşan adaylar, Artvin’e gelerek Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde partilileriyle buluştular.

ÖNSEÇİMDE SANDIKTAN ÇIKAN CHP OLDU!

Burada ilk sunum ve konuşmayı Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk yaptı. Öztürk konuşmasında şunlara değindi;

“Ulusal bütünlüğümüzün sarsıldığı, Atatürk ilke ve inkılâplarının savunulmasının artık suç sayıldığı, yoksulluk ve yolsuzluğun ciddi rakamlara ulaştığı şu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız vardır. Artık kırgınlıkları, küskünlükleri bir tarafa bırakmak zorundayız. Her zaman söyledik yine söylüyoruz. Burada büyük olan kişiler değil. Büyük olan CHP’dir. Çok değil, bundan üç hafta önce 3 Nisan’da CHP olarak çok demokratik bir ön seçim yapmıştır. Altı oklu partimizin 6 değerli aday adayı demokratik bir şekilde yarışmışlardı. Sonuçta sandıkta CHP kazanmıştı. Dolayısıyla Artvin kazandı. Türkiye’ye örnek olduğumuz için Türkiye kazandı. Bugün, bütün örgüt, üyelerimiz belirlediği iki milletvekili adayımıza sahip çıktılar. İki adayımız da adam gibi adam tabiri ile tanımlayabileceğimiz çok değerli büyüklerimizdir. Sözlerimi tamamlarken son olarak şunu belirtmek istiyorum; Artvinli olmak satılmamaktır, Artvinli olmak açlıktan öleceğini bilse de, kömüre, pirince, makarnaya, paraya oyunu satmamaktır. Artvinli olmak din istismarcılarına kanmamak, cemaat ve tarikat kıskacına girmemektir.  Artvinli olmak, yeri geldiğinde ille de vatan demektir. Yeri geldiğinde Türkiye’nin her yerinin turuncu haritaya döndüğü bir dönemde inadına kan çiçekleri gibi başkaldırmak, gelincik çiçekleri gibi kırmızı kalabilmektir.

BUGÜN 1.500 ARAÇ İLE İKTİDAR YOLCULUĞUNA BAŞLADIK!

Merkez İlçe Başkanı Öztürk’ün ardından kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Selim Bilgin CHP’nin iktidar koşusuna başladığını, bütün Türkiye’de CHP’nin şaha kalktığını belirterek şunları söyledi;

“Artvin bugün tarihi günlerinden birini yaşadı. Arhavi sınırında karşıladığımız milletvekillerimizi 1.500 araç eşliğinde Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Borçka, Murgul ilçelerine kadar dolaştık. İlçe örgütlerimizi ziyaret ettik. Şimdi burada bütün örgütlerimizi bir aradayız. Adaylarımız burada, aday adaylarımız burada. Biz demokratik bir seçim yaparak birçok partiye örnek olduk. Ben milletvekili adaylarımıza başarılar diliyor onları sahneye davet ediyorum.” dedi.

ÜYE BAZLI SEÇİMİ BEN İSTEMİŞTİM!

Kürsüye ilk gelen 24. milletvekili aday adayı olan Necdet Aydın oldu. Necdet Aydın yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

“ Üye bazlı seçimi ilk isteyenlerden birisi bendim. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en demokratik Genel Başkan olarak addediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu lider sultasını kaldıracağını söyledi. Bakın bir partinin 20 aday adayı vardı. Ne oldu? O aday adayların arasında yer almayan birisi yukarıdan atandı, getirildi. Ben o aday adayların haklarını da CHP’nin koruyacağını söyleyebilirim. Çünkü Siyasi Parti Yasası’nda değişiklik yapılacak. Böylece milletvekillerini liderler sultası değil, bizzat halk seçecek. Ben iktidar yolunda zirveye çıkacağımıza inanıyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

İKTİDAR YOLUNDA EN BÜYÜK DESTEĞİ HOPA VERECEK!

CHP 24. Dönem milletvekili aday adaylarından Fehmi Ustabaş ise;

“Ben CHP’nin bu dönemde iki adayını Meclis’e göndereceğine inandığım için aday adayı olmuştum. Biz üyelerimizin oy kullandığı bir ön seçimle adaylarımızı belirledik. Hani çocuklar yarıştırılır, daha sonra barıştırılır. Artık biz tek yumruk olarak iki adayımızı Meclise nasıl göndereceğimizi konuşuyoruz.2-0 hayal değildir. En büyük desteği Hopa ilçesi verecektir. Ben buradan söz veriyor, saygılar sunuyorum” dedi”

ARTTIK CHP’Yİ İKTİDAR YAPMA ZAMANIDIR!

Daha sonra söz alan CHP 24. Milletvekili Aday Adayı Ahmet Varan 12 Haziran seçimlerine adım adım yanaşıldığını, bundan sonra topyekün çalışma vakti olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Artık CHP’yi iktidar yapma zamanıdır. İki adayımızı Ankara’ya göndereceğiz. Üzerimize düşen görevimizi yapmak boynumuzun borcudur. Yaşasın CHP, yaşasın sosyal demokrasi, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

ABİLİK YAPACAĞIM, ONURSAL MİLLETVEKİLİNİZ OLACAĞIM!

 23. Dönem Milletvekili Metin Arifağaoğlu 24. dönem için aday olmadığını, ancak ağabeylik yapmaya devam edeceğini, onursal milletvekili olarak hizmete devam edeceğini söyledi. ‘Artvin’in Yükselen Uğur’u’ sloganını çok beğendiğini söyledi. Yeniden aday olması için çok telefon aldığını ama kendisinin kabul etmediğini, yeni arkadaşlara yer açmak istediğini belirtt

YGS’DEKİ SKANDAL İÇİN HAKKINI ARAYAN GENÇLERE KARŞI BAŞBAKANIN TUTUMU HEZEYANDIR!

 22. Dönem milletvekilliği yapan ve 24. Milletvekili 2. Sıra Adayı Yüksel Çorbacıoğlu ise Arhavi sınırındaki karşılaşmaya atıfta bulunarak duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Çorbacıoğlu şu açıklamalarda bulundu.

“”Bugün bizi öyle bir örgüt karşıladı ki; Artvin’den iki milletvekili göndereceğine inanan bir örgütle karşılaştık. Ben 20 yıldır siyasetin içindeyim. İç dünyamda iktidar olabilme konusunda inancım yoktu. Ama bugün samimiyetimle söylüyorum ki CHP bu dönemde iktidar, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ise başbakan olacaktır. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığa seçildikten sonra 1 yıl geçmeden referandum yapıldı, 2 kurultay gerçekleştirdi. Şimdi ise Türkiye için hayati önem taşıyan bir genel seçime hazırlanıyor. Bunları çok kısa zamanda gerçekleştirmiş, CHP’ye önemli bir ivme kazandırmıştır. Seçim beyannamemizi sizinle paylaşacağız. Bir iktidar düşünün ki; daha üniversite sınavını yapamıyor! Bu nasıl bir hükümettir. Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır? Başbakan haklarını arayan gençler için ne diyor? Bin iki bin gençle sokağa çıkanların karşısına 5 bin genç çıkaracağını söyleyebiliyor! Bu ne büyük bir hezeyandır? Bu nasıl başbakandır? O gençler kim? Kimlerin karşısına kimleri çıkaracağını söylüyorsun? O gençler senden öyle bir hesap sorar ki; sandıkta kalakalırsın! Bugün 6. konuşmamızı yapıyoruz. CHP’yi iktidar yapmak hepimizin görevidir.”dedi

Son olarak kürsüye gelen CHP 24. Dönem Milletvekili Adayı Uğur Bayraktutan söz aldı. Bayraktutan’da diğer adaylar gibi yaptığı kısa konuşmasında şunları söyledi;”

İKTİDAR PARTİSİNİN MAĞDUR MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ DA HAKKINI BİZ ALACAĞIZ. SİYASİ PARTİ YASASI İLE LİDERLİK SULTASINA SON VERECEĞİZ!

“Bugün gerçekten çok güzel ve çok yoğun bir gün yaşadık. Arhavi sınırında muhteşem bir örgüt ve konvoyla karşılaştık. Ankara’dan geliyoruz. ‘Telefonunuzu değil, Dertlerinizi dinleyeceğim’ diyen bir genel başkanın Sayın Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getirdim. Cuma günü Ankara’daydık. Toplantıda arkamızdaki sıralarda şu konuşuluyordu. Bunlar Artvin’den geliyor.CHP üyelerince seçilmiş çok güçlü milletvekili adaylarıdırlar. Artvin demokrasi çıtasını çok yükseltti. Ben 1987 yılında Üniversiteyi bitirdim. Yaklaşık 25 yıldır Artvin’deyim. Ankara çok gelişti, Büyüdü. Ben Sevgili Çorbacıoğlu’nu ile Ankara’ya iktidar milletvekilleri olarak gitmek istiyorum.

CHP iktidar, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başbakan olacak. Biz Siyasi Parti Yasası’nı değiştireceğiz. Milletvekillerini liderler değil, parti üyeleri seçecek. Şimdi köy köy, ev ev dolaşacağız, halkımızla buluşacağız, Türkiye gerçeklerini anlatacağız. Bütün dostlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Türkiye’nin selameti için AKP’yi bu seçimde iktidardan biz indireceğiz. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından düzenlenen aday tanıtım programı sona erdi.
08haber

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2011, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73