banner72

CHP Trabzon'da 1. parti olmalı

Canalioğlu, Hedef CHP'yi Trabzon'da birinci parti yapmaktır dedi.

CHP Trabzon'da 1. parti olmalı

Trabzon'un 2004 - 2009 dönemi Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kongrelerinin büyük bir olgunluk içerisinde tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

CHP'nin ülkenin umudu haline geldiğini belirten Canalioğlu, partisinin yapılacak olan ilk genel seçimlerde tek başına iktidar olacağına inandığını, merkez ilçe ile birlikte 17 ilçede seçimlerin tamamlandığını ifade ederek, �Katıldığım tüm ilçe seçimlerinde katılımın yüksek olduğunu ve halkın CHP'ye olan ilgisini gördüm. Bu ilgi de her geçen gün artıyor. İl kongresi için geri sayım başladı. Partimiz il başkanlığına aday olacak olan arkadaşlarımızın bu seçimi de büyük bir olgunluk içerisinde tamamlayacağından kuşkum yoktur� diye konuştu.

Canalioğlu, önümüzdeki günlerde yapılacak olan il başkanlığı seçiminin tıpkı ilçe kongrelerinde olduğu gibi CHP'ye yakışır bir şekilde demokratik ortamda gerçekleşeceğine değinerek konuşmasını şöyle tamamladı:

�İl başkanlığına aday olacak olan arkadaşlarımızın hedefi elbette ki partimizin Trabzon'da birinci olmasını sağlamaktır. Bu hedefe ulaşmak için bütün partililerimiz birlik, beraberlik ve dayanışma anlayışı içerisinde il kongresine katkı sağlamalıdır. �Ülkemizi böldürmeyeceğiz� diyen Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal'a bu yetkiyi verebilmemiz için il kongresini bölünmeden bir bütün içerisinde, kazananın CHP olacağı düşüncesiyle tamamlayacağımıza inancım tamdır. Bu süreçte aday olacak olan arkadaşlarıma aynı yakınlıkta olduğumu, yalnız CHP'den yana taraf olduğumu bir kez daha belirterek, tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum��

Kaynak:

 


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2010, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73