banner72

CHP'den Pazar'da Gövde Gösterisi

Rize Milletvekili adayları ve il başkanının da katılımıyla Pazar’da 2. seçim irtibat bürosunu açan CHP adeta gövde gösterisi yaptı. CHP Pazar Örgütü İse Şehri Mehmet Haberal Resimleri İle Donatarak, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Olan Hemşerileri Haberal’e Destek Çıktılar.

CHP'den Pazar'da Gövde Gösterisi
CHP Rize Milletvekili adayları Kenan Bıyık, Başar Cumbur, Nesrin Sarı ile Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya’nın da katıldığı törenle Pazar’da 2. seçim bürosu açıldı.

Aynı Zaman da Rize Pazar’lı Olan Ergonekon Sanıklarından Mehmet Haberal’in CHP’den Zonguldak Milletvekili Adayı Olması Nedeni İle Seçim Bürosu ve Büro Çevresini Mehmet Haberal Afişleri İle Donattılar.

Pazar Mahallesi Dikmen Caddesi girişinde açılan seçim irtibat bürosu önünde toplanan çok sayıda vatandaşa hitaben bir konuşma yapan 1. sıra milletvekili adayı Kenan Bıyık, kalabalığın coşkusunun iktidar habercisi olduğunu belirterek, “Bu kalabalıkta Rize’nin iktidarını görüyorum, CHP’nin iktidarını görüyorum. 3 eğitimciyle ithal adaylara karşı huzurunuza çıktık. Burada tabii ki sadece 3 adayın çalışması yeterli kalmaz. Herkes elini taşın altına koyar ve çalışırsa, oylarımıza sahip çıkarsak inanıyorum ki CHP iktidar olur. CHP iktidar olursa ne olur biliyor musunuz? Ülke kurtulur. Pazar’da rahat nefes alır, ülke de rahat nefes alır. Esnaf, işçi, memur, tüccar, gençler, üniversiteler korku içinde. Bu korku imparatorluğuna son verecek miyiz?” dedi.Başbakanın Rize’de çay fiyatını açıklayamadığını ve topu bakanına attığını söyleyen Bıyık, CHP iktidarında çaya ve Çaykur’a da sahip çıkacaklarını söyledi.

2. sıra Milletvekili adayı başar Cumbur da yaptığı konuşmada 3 eğitimci olarak yola çıktıklarını söyleyerek, 1 değil 3 milletvekili için oy istediklerini söyledi.
Son konuşmayı yapan Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya ise CHP’ni iktidara yürüdüğünü ve Rize’den de Ankara’ya temsilci göndereceklerini söyleyerek, “Bir bizim adaylarımıza bakın bir onlarınkine. Oylarınızı verirken aday kriterlerini iyi seçin. Cumhuriyet Halk Partisi bu dönemde iktidarın kapısını aralamışken Rize’den de mutlaka milletvekili çıkaracağız.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından CHP’nin Pazar’daki 2. seçim irtibat bürosunun kurdelesi CHP Pazar İlçe Başkanı Mahmut Telatar ve 3 milletvekili adayı tarafından kesilerek hizmete açıldı.

Milletvekili adayları açılışın ardından esnaf ziyaretlerinde bulundular.


Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2011, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73