banner72

CHP’nin Adayı Kenan Bıyık Ardeşen’de

CHP Rize Milletvekili Adayı Kenan Bıyık Bugün Bir Cenaze Vesilesiyle Uğradığı Ardeşen’de İlk Soluğu ‘’UFUK BÜFE’’ de Alarak Ardeşen’in Meşhur Tostu Olan Ufuk Tostu’nun Tadına Baktı.

CHP’nin Adayı Kenan Bıyık Ardeşen’de
UFUK TOSTU YENMEDEN İKTİDAR OLUNMAZ.
Ardeşen’e Gelip de “UFUK TOSTU” Yenmeden İktidar Olunmazmış Şekline Kendisine TOST İkram Edildiğini Belirten Bıyık, “Tostumuzu Yedik, Şimdi İktidara Yürüyoruz.” Dedi.Ardeşen İlçe Başkanı Osman Yeniay, Eski Ardeşen Belediye Başkanı ve Anavatan Partisi Eski Rize milletvekili Avni Kabaoğlu ile Partililerin Eşlik Ettiği Bıyık, Burada Yaptığı Açıklama da, Rize’li Hemşerilerinden Büyük Destek Gördüğünü Belirterek, “Ardeşenlilerin Gözlerinin İçine Baktığımda, Adeta CHP’nin İktidarını Görüyorum. CHP Olarak Rize’de 1. Parti Hedefinin Üstünde Rekor Bir Oyla Rize’de Tarih Yazmak İstiyoruz.” Dedi.

SEÇİM ANKETİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Bıyık Konuşmasının Devamında “İnsanlara Projelerimizi Anlatıyoruz, Projelerimizi Anlattığımız Zaman Bizi Bağırlarına Basıyorlar. Burada Tabi İnsanların Gözüne Baktığım Zaman Cumhuriyet Halk Partisi’nin İktidarını Görüyorum. Bu Projeleri Bütün İnsanlara Anlatırsak Mutlaka 13 Haziran da Cumhuriyet Halk Partisi’nin İktidar Olacağına İnanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Haricin de ki Bir Çok Parti de Bizi Bağrına Bastı. Potansiyeli Şuan Çok İyi Görüyorum. CHP Dışında Kenan Bıyık Olarak da Tabi Kendilerinden Oy İstiyorum. Ve Hatta Rize de Yaşayan Herkesten Oy İstiyorum. Bu da Benim Hakkımdır Diye Bütün İnsanlara Söylüyorum. Çok Güzel Bir Konumdayız. İnşallah Böyle de Devam Edeceğiz.”

RİZE’DE BASIN TOPLANTISI
Öte Yandan, CHP Rize milletvekili adayları Kenan Bıyık, Başar Cumbur ve Hatice Nesrin Sarı, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneğinde basın toplantısı düzenledi.

AK PARTİ'YE ÜYE OLMADIM AK PARTİ KENDİSİ ÜYE YAPMIŞ OLABİLİR
Bıyık, burada yaptığı konuşmada, Anavatan Partisi'nde siyasete başladığını belirterek, ''Siyasete başladığım yıllarda CHP kapatılmıştı. Ben de Turgut Özal'ın bir konuşması ile Anavatan Partisi'nde siyasete girdim. Hayatımda iki partiye üye oldum. Anavatan Partisi, diğeri de CHP'dir. AK Parti'de aday adayı oldum, ancak kendi isteğimle üye kaydı yaptırmadım. Belki partide adaylığım nedeniyle üye yapmış olabilirler, ancak bu kendi isteğimle değildir. Bu spekülasyonların ortadan kalkmasını istiyorum'' dedi.

ÖLENE KADAR CHP'DEYİM
Bundan sonra ömrümün sonuna kadar CHP'de siyaset yapacağını ifade eden Bıyık, ''Uzun süredir siyasetin içerisindeyim. Yapılacak genel seçimlerde CHP bizi davet etti. 'Rize'nin size ihtiyacı var CHP'de siyaset yapar mısınız' dediler. Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın iznini alarak CHP'de siyasete girdim. Mesut bey, dürüstlüğü ve kişiliği ile örnek aldığım bir insandır. Bana, her zaman yanımda olacağını söyledi. Bu şekilde yola çıktım. Mesut Yılmaz ile birlikte belediye başkanlığı seçimlerinde 20 bin oy aldım. Çok az bir farkla yenildim. Şimdi Rize'de Fındıklı'dan İkizdere'ye kadar herkesten emanet oy istiyorum. Bir de bizi denesinler'' diye konuştu.

MHP'NİN RİZE'DE ESAMESİ OKUNMAYACAK!
Rize'de 675 sivil toplum örgütünün yarısının siyasallaştığını iddia eden Bıyık, şöyle devam etti: 'Siyasiler sivil toplum örgütlerinden ellerini çekmeli. Adil bir yarış olmalı. Rize'de seçim CHP ile AK Parti arasında geçecektir. MHP, SP ve diğer partiler buna alınmasın. Biz her zaman doğruları savunacağız. İktidar gücü kullanılarak sivil toplum örgütleri yönlendirilmemeli. Bu siyasi oyun bozulmalı. Rize'nin muhalefete ihtiyacı var.''

Başar Cumbur ise halkın yoksulluğa alıştırıldığını vurgulayarak, şunları söyledi: ''Yoksulluğu kullanıyorlar. İnsanların manevi değerleri ile oynuyorlar. Yoksulluğa çare aramak yerine yoksulu kendilerine muhtaç ediyorlar. Bu kaderimiz değil. Yoksulluğun ortadan kalkması ve manevi değerlerimizi yeniden kazanmak için var gücümüzle çalışacağız'' dedi.

H. Nesrin Sarı, CHP'nin çare olduğunu savunarak, şunları söyledi: ''Eğitimden sağlığa kadar her alanda yapılacak yenilikler CHP ile yaşanacaktır. Bugün gelinen noktada CHP çaredir. Herkesin bu seçimde çok iyi düşünmesi, boş vaatlere kanmaması gerekir. Bu seçim Türkiye'nin önünü açacaktır.''
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2011, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73