banner72

Cinayet Şüphelisi, Gürcistan'a Kaçmak İsterken Hopa'da Yakalandı

Otomobil galerisinde çalışan 32 yaşındaki F.D'i öldürdüğü iddia edilen ve olaydan sonra kaçan 29 yaşındaki N. Ç. , Gürcistan'a kaçmak isterken Artvin'de yakalandı

Cinayet Şüphelisi, Gürcistan'a Kaçmak İsterken Hopa'da Yakalandı

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde otomobil galerisinde çalışan 32 yaşındaki F. D.'i öldürdüğü iddia edilen ve olaydan sonra kaçan 29 yaşındaki N. Ç. , Gürcistan'da bulunan sevgilisinin yanına kaçmak isterken Artvin'de sınır kapısı yakınlarında yakalandı.

N. Ç. geçen 1 Nisan'da, cezaevindeyken tanıştığı ve aralarının bozuk olduğu B. ve F. D. adlı kuzenlerin çalıştıkları otomobil galerisine gelmiş ve burada iki kuzenle kavga etmişti. Çevredekilerin tarafları ayırması üzerine işyerinden ayrılan N.Ç. bir süre sonra yanına aldığı tabancayla işyerine geri dönmüş ve B. ile F. D.'e kurşun yağırdırdıktan sonra hızla olay yerinden uzaklaşmıştı. Olaydan sonra F. D. yaşamanı yitirmiş, B. D. ise ağır yaralanmıştı.

Polis ekipleri, olaydan sonra kaçan şüpheli N. Ç. 'nin başka bir isme kayıtlı yeni telefon hattı kullandığını belirledi. Polis, yeni telefonundan sadece Gürcistan'daki kız arkadaşıyla iletişime geçen N. Ç. 'nin, Artvin'in Hopa İlçesi'nde olduğunu tespit etti.

Operasyon için düğmeye basan Alanya polisi, şüpheli N. Ç. ve ona sınırı geçmesi için yardım eden 2 kişiyi Sarp Sınır Kapısı yakınlarında yakaladı.

Alanya İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur, 2 haftadır 5 kişilik bir ekip tarafından yürütülen çalışmanın ardında şüphelinin yakalandığını belirterek, Asayiş Büro Amirliği'ne teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2011, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73