banner72

Diyarbakır Takımı Ardeşen'de Çiçeklerle Karşılandı

Demokratik Açılıma Rize'den Büyük Destek

Diyarbakır Takımı Ardeşen'de Çiçeklerle Karşılandı

ÖMER FARUK ZENGİNAL/ WWW.LAZHABER.COM
Erkekler Voleybol İkinci Liginde oynayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİspor Voleybol Takımı, Fındıklıspor ile yapacak olduğu müsabaka öncesinde geldiği Ardeşen’de AKP’li Belediye Başkanı Mümtaz Sinan tarafından çiçeklerle karşılandı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/diyarbakir%20takimi%20rize%20de%20ciceklerle%20karsilandi%20(4).jpg

Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde Ardeşenspor Sosyal Tesislerinde ki Patulya Hotel’de konaklayacak olan takımı karşılayan Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan ve Başkan Danışmanı Burhan Okutan burada sporculara yakın ilgi ve alaka da bulunurken, Diyarbakır ekibini kırmızı beyaz çiçeklerle karşıladılar.
Daha sonra sabah kahvaltısında Diyarbakır ekibini ağırlayan Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİspor Voleybol Takımı Antrenör’ü ve takım kaptanı Abdurrahman Cevheroğlu ile oyuncularına yakın ilgide bulunarak hep birlikte dostluk ve kardeşlik mesajları verdiler.
—BAŞKAN SİNAN’DAN DEMOKRATİK AÇILIM MESAJI
Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan Lazhaber.com’a yaptığı açıklama da, Spor’un sevgi ve kardeşliği pekiştiren en önemli unsur olduğunu ve insanların en çok üzerinde durması gereken bir konu olduğunu belirtti.
Özellikle son zamanlarda herkesin telaffuz ettiği sevgi ve kardeşlik projesine bir nebze olsun katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Sinan, “Bu anlamda Diyarbakır’dan gelen sporcu kardeşlerimizi Ardeşen’de ağırlamak hem büyük şeref hem de onur meselesidir.” Dedi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/diyarbakir%20takimi%20rize%20de%20ciceklerle%20karsilandi%20(2).jpg

—DİYARBAKIR VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKANINA RİZE’DEN SELAM
Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan aynı zamanda aslen Rize Fındıklı’lı olan Diyarbakır’ın Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’e de sporcular aracılığı ile kucak dolusu sevgi ve selamlarını göndererek, kendilerini de her zaman şehirlerinde ağırlamaktan onur ve gurur duyacaklarını ifade etti.
—DİYARBAKIR TEMSİLCİLERİ ÇOK MEMNUN OLDU
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİspor Voleybol Takımı Antrenör’ü ve Takım Kaptanı Abdurrahman Cevheroğlu Lazhaber.com’a yaptığı açıklama da, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan’a göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü sonsuz teşekkürlerini iletirken, “Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya da kendi memleketinde bizi yalnız koymadığı için çok teşekkür ediyorum. Spor’un gerektirdiği şeyi yerine getirdiğimizi ve Spor’un tamamen dostluk kardeşlik olduğunu düşünüyorum. Bizler Doğu takımı olarak Karadeniz bölgemizde güzel bir şekilde ağırlandığımız için sayın başkanımıza ve belediye yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dedi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/diyarbakir%20takimi%20rize%20de%20ciceklerle%20karsilandi%20(3).jpg

—BAŞKAN’DAN DİYARBAKIR HEYETİNE HEDİYE
Konuşmaların ardından Başkan Sinan tarafından Diyarbakır temsilcilerine içerisinde Rize bezi ve çeşitli yöresel eşyaların yer aldığı hediyeler takdim edilirken aynı hediyelerden Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’e de gönderildi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/diyarbakir%20takimi%20rize%20de%20ciceklerle%20karsilandi%20(1).jpg

—ARDEŞEN BELEDİYESİNDEN JEST ÜSTÜNE JEST
Erkekler Voleybol İkinci Liginde oynayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİspor Voleybol Takımı karşılaştığı Fındıklıspor müsabakasında Ardeşen Belediyesi tarafından hazırlanan “Sevgi, Kardeşlik ve Barış’ın Şehri Diyarbakır’dan Hoş Geldiniz.” Şeklinde pankart açılarak, Güneydoğu halkına sevgi gösterisinde bulunuldu.
—DİYARBAKIR TEMSİLCİSİ SENEM’İ UNUTMADI
Rize'nin Fındıklı ilçesinde rıhtımda yürürken dalganın denize sürüklediği ve 13 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Senem Kasap’ı unutmayan Diyarbakır temsilcisi karşılaşmaya kollarına taktıkları siyah kordela ile çıkarak Rize’lilerin acısına ortak oldular.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/diyarbakir%20takimi%20rize%20de%20ciceklerle%20karsilandi.jpg


Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2010, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73