banner72

DOKADAK Sevgililer Günü Özel Etkinliği

Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi

DOKADAK Sevgililer Günü Özel Etkinliği

Kulübün 2010 yılı faaliyet programında yer alan Şubat ayı doğa yürüyüşlerinin ilk’i Ardeşen İlçesine bağlı Yeşiltepe köyüne yaptı. Doğaseverler, Yeşiltepe köyünden Ardeşen ilçesiyle beraber civar ilçeler ile Kaçkar Dağları silsilesinin tamamını beyaz örtülü görkemli görünümünü izleme fırsatını buldu.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/dokadak%20yesiltepe.jpg
Etkinliğe, DOKADAK yönetim kurulu ve doğaseverlerin yanı sıra aslen Ardeşenli olan Karadeniz sanatçısı Ayhan Alptekin ile köyün eski muhtarı Mehmet Dalbastı, yeni muhtar Osman Navdar, Ardeşen Muhtarlar Derneği üyeleri ve çok sayıda köy halkı katıldı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/dokadak%20yesiltepe%20(6).JPG

Doğaseverler, Tulum ve kemençe eşliğinde balagina adı verilen 800 Rakımlı tepeye 3 saate yakın yürüyüş yapıldı. Yürüyüş sonrası Yeşiltepe köyünün kuzey doğusunda bulunan yumruk göl (T’oba mcixi) mevkiinde köy muhtarı kavurma ikramı yapıldı, kan kırmızı Rize çayı içildi. Ayhan Alptekin’in güzel türküleri eşliğinde horonlar oynandı, salıncakta sallanıldı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/dokadak%20yesiltepe%20(8).jpg
http://www.lazhaber.com/resim_galeri/dokadak%20yesiltepe%20(7).JPG

Hava şartlarına göre etkinliklere devam edileceğini belirten DOKADAK Kulüp Başkan Yardımcısı D.Ali Demiroğlu, 2010 yılı faaliyet programını yayınladıklarını, etkinliklere katılmak isteyen doğaseverlerin www.dokadak.com adresinden her Çarşamba günü duyurulacağını söyledi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/dokadak%20yesiltepe%20(9).jpg
Demiroğlu, açıklamasında hafta sonu Yeşiltepe köyüne yapılan etkinlikte emeği geçen Köy muhtarı Osman Navdar’a  ve bugüne kadar katkılarını hiç eksik etmeyen eski muhtar Mehmet Dalbastı’ya ve Yeşiltepe köy halkına DOKADAK adına da  teşekkür etti.
http://img210.imageshack.us/img210/5540/fotogaleriicinyesiltepe.jpg

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2010, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73