banner72

Dp'den İnanılmaz Vaatler !

Artvin Demokrat Parti 1. sıra Milletvekili adayı Turhan Demir Katıldığı söyleşide iktidara gelmeleri halinde önemli vaatlerde bulundu.

Dp'den İnanılmaz Vaatler !

Artvin’de sivil toplum örgütleri içerisinde örnek bir uygulama başlatan Hodlular Derneği, milletvekili adaylarını ayrım yapmaksızın konuk ediyor. Hodlular Derneği bu kez Demokrat Parti 1. Sıra adayı Turhan Demir’i ve partililerini ağırladı. Toplantıya Demokrat Parti Artvin İl başkanı Ertan Küçükay, Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı Nuri Keskin, Başkan Yardımcısı İbrahim Yıldırım, DP Parti Merkez İlçe Başkanı İlimdar Söğüt, Aytekin Öztürk ve Kazım Kara  katıldılar. Toplantıya Şoförler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Rıdvan Peker ile  Hodlular ve basın mensupları katıldı.

Dernek Başkanı Rıza Şimşek, adaylarla söyleşilere seçimlere kadar devam edeceklerini, bütün adaylarla konuşmak istediklerini belirterek şunları söyledi;

“Gerçekten çok önemli ve Türkiye için olduğu kadar partiler içinde hayati önem taşıyan bir seçim arifesindeyiz. Biz Hodlular Derneği olarak adaylarımızı daha yakından tanımak için böyle bir etkinlik başlattık. Bu akşam konuğumuz Demokrat Parti 1. Sıra Adayı Sayın Turhan Demir. Ben bütün konuklarıma davetimizi kabul edip geldikleri için çok teşekkür ediyor, sözü konuklarımıza bırakmak istiyorum.” dedi.

Demokrat Parti Artvin Milletvekili 1.Sıra Adayı Turhan Demir neden aday olduğunu açıkladıktan sonra 12 Haziran 2011 Genel Seçiminin Türkiye ve milletimiz için ne anlama geldiği konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Son derece açık ve net ifadelerle samimi bir üslup içerisinde fikirlerini açıklayan Demir şunları söyledi;

“Biz Bağımsız Türkiye Partisi ve Demokrat Parti olarak bir araya geldik, “Milli Mutabakat gerçekleştirdik. Bu birleşemeye neden “Milli Mutabakat” adını verdik? Çünkü Türkiye’de buna çok ihtiyacımız var. Birlik ve beraberliğe, dayanışmaya, yardımlaşamaya bugünlerde daha çok ihtiyacımız var. Bakın bizim seçim beyannamemizin 1. maddesi ne diyor? Vatan bir bütündür bölünemez. İktidarın açılım projelerine başkanlık kılıfı altında ülkemizin eyalet sistemleriyle bölünüp, parçalanmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

Şehit annelerine ve eşlerine her ay çift “vatandaşlık maaşı” bağlanacak. Milli kaynaklara dayalı milli ekonomi sosyal devlet- milli devlet projeleri uygulayacağız. Milli Ekonomi modeliyle yepyeni bir vergi sistemi getireceğiz. Yıllık 100 bin TL’nin altında geliri olan vatandaşlardan vergi almayacağız. Yoksullarımıza ayni değil, nakdi katkı vereceğiz. Tarımda mazot 80 kuruş olacak. Fındık 10 TL, çay ise 1,5 TL olacak. Madenlerimizi devlet ve millet ortaklığıyla işleteceğiz. Tarımdan hiçbir vergi alınmayacak. Her sanayiciye  proje karşılığı uzun vadeli kredi vereceğiz. Çiftçilerimize ürün alma garantisi verilecek. Henüz tohumunu toprağa atmadan 6 ay önce %50 avans ödeyeceğiz. Sadece bu değil. Daha birçok projelerimiz var. Bakın biz asgari ücreti 3 bin TL olarak belirledik. Şimdi herkes bu parayı nasıl ödeyeceğimizi soruyor. Haklıdırlar da ebette ki soracaklar. Bakın Almanya’da işsizlik parası ne kadar biliyor musunuz? 2000 avro. Ne kadar ediyor. 4 bin TL. Biz neden veremiyoruz. Emin olun ki bunların hesabı yapılmış kaynakları belirlenmiştir. Türkiye bunu verebilecek güçtedir. Ben sizden neden oy istiyorum? Çünkü ülkeme, sizlere hizmet etmek, birikimlerimi milletimin hizmetine sunmak istiyorum. Bakın ben şunu çok iyi biliyorum ki; Artvin Milletvekili adaylığı son derece onur verici aynı derecede de sorumluluk isteyen bir görevdir. Ben bunun ağırlığını omuzlarımda, heyecanını kalbimde hissedebiliyorum” dedi.

DP Milletvekili 1.Sıra Adayı Turhan Demir’in ardından ekleme yapan DP Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay, Türkiye’nin bugünlere gelmesinde Demokrat Parti’nin çok büyük emekleri ve harçlarının bulunduğunu, her taşın altında, her yatırımda mutlaka Demokrat Parti’nin hizmetinin yer aldığını belirtti. Soru cevap bölümünde ise HES’ler ve enerji konusunda sorulan bir soruyu yanıtlayan Turhan Demir; enerji ihtiyacının her zaman var olduğunu belirterek; Artvin’de birçok HES yapılıyor. Aslında çok çeşitli alternatiflerde var. Ancak bunlara yönelinmiyor. Sadece sulardan enerji üretilmez. Dünyada dalgadan, güneşten, rüzgardan doğaya zarar vermeden elektrik üretilebiliyor. Ancak ne yazık ki ülkemizde bunlar henüz yapılmadı.”dedi. Türkiye’de kişi başına düşen gelir konusunda ise; “Türkiye’de kişi başı gelir için başbakan 15 bin dolar diyor. Aslında baktığınızda rakam doğru. Yani, bur rakamı tutuyor. Ben 3 çocuğum eşim toplamda 75 bin TL almamız gerekiyor. Nerde bu para. Bir arkadaşıma sordum. Sorun şurada; kimisi 1 milyar dolar kazanırken, kimisi 500 TL kimisi hiç kazanamıyor. Bunların ortalanmasını aldığınızda ise 15 bin TL herkesin cebinde görünüyor. Bu tamamen sanal bir rakam olup vatandaşın gerçekten cebini yansıtmıyor.” dedi.

Son olarak kendilerini davet eden Hodlular Derneği’ne teşekkür eden DP il yönetimi ve milletvekili adayı Turhan Demir seçmenle buluşmaktan memnun kaldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2011, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73