banner72

DSP Rize Adaylarını Tanıttı

DSP Rize’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı.

DSP Rize Adaylarını Tanıttı
DSP Rize İl Başkanlığında Düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısına Rize İl Başkanı Meryem Çoğalmış’ın Yanı Sıra, Milletvekili Adayları Hasan Sual, Hanife Özkan, Fatih Albayrak ve DSP İlçe Başkanları ve Partililer Katıldı.

ÇOĞALMIŞ ADAYLARINI TANITTI
Rize İlinde Bir Çok Milletvekili Adayı Olduğunu Anımsatan DSP Rize İl Başkanı Meryem Çoğalmış, “Ancak Demokratik sol Parti Adaylarının Diğer Partilerin Adaylarından Eksiği Yok, Fazlası Vardır. Çünkü; Benim Adaylarım İthal Aday Değildir. Adaylarım Rize’nin Havasını Soluyan, Kültürünü Yaşayan, İnsanına Dokunabilen, Destlisi İle Dertlenen, Mutluluğunu Paylaşan, Hizmet İçin Çırpınan Vasıflı İnsanlardır.” Diyerek Sırasıyla, Milletvekili Adayları Olan Hasan Sual, Fatih Albayrak ve Hanife Özkan’ı Basına Tanıttı.

DSP’Yİ HAKETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ.
12 Haziran 2011 Seçim sürecine DSP Olarak Hızlı Bir Şekilde Girdiklerini Anımsatan DSP Rize Milletvekili Adaylarından Hanife Özkan, Bu Süreç İçerisinde İl ve İlçelerimizle Omuz Omuza Büyük Başarılara İmza Atacağız. Bu İnançla DSP Olarak Biz Yolumuza Devam Edeceğiz. 420 bin Üyemiz İle birlikte, Her Birimiz Bir Ucundan Tutarak DSP’yi Tekrar Hak Ettiği Yere Getireceğimize İnanıyorum.” Dedi.Kastamonu’da Meydana Gelen Hain saldırı sonucu 1 Polis’ini Şehit Veren Türkiye’ye Başsağlığı dilekleri İle Konuşmasına Başlayan DSP Rize 1. sıra Milletvekili Adayı Hasan Sual, “Bir Ülke Düşünün ki, Bir Başbakan’ın Konvoyuna Pusu Kurulabiliyor. Eğer Bir Ülke Terör Sorununda Bu Noktaya Gelmişse Vay O Ülkenin Haline Diyorum. Biz DSP İktidarı Döneminde Türkiye’de Terör diye Bir Şey Bırakmamıştık. İşte O terörü Sıfırlayan Kudret, İrada Bülent Ecevit’in O Deha, O Efsane Liderlik Vasfı İdi.” Dedi.RİZE’DE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM
DSP’li Olarak 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri Dolayısıyla Rize’de Olmaktan, Rize’de ki Arkadaşlarıma, Hemşerilerime Hitap Etmekten Son Derece Mutlu ve Bahtiyarım Diyen Sual, “Geçmiş Yıllarda DSP Muhtelif Seçimlerde Diğer Partilere Destek Vermiştir. Ancak Bugün Rize Kamuoyu ve Hemşerilerimiz Bilsinler ki, DSP Tek Başına Seçimlere Girmenin Haklı Gururunu Yaşamaktadır. Herkes Şunu Bilsin ki DSP 1999 yılında Türkiye’nin 1. Partisi Olmuş, Türkiye’yi 97’nin Ocak Ayında Almış ve 2002’nin Kasım Ayına Kadar 5 Sene Yönetmiş, Hizmet Etmiş ve Bu Ülkenin Bir Çok Sorununa Neşter Vurmuş, bu Ülkenin İç ve Dış Politikasına ve Bu Ülkeye Büyük Hizmetler Vermiş Büyük Bir Siyasi Hareketiz. Bugün Partimizi Küçük Düşürmek İsteyenler Olabilir. Ama Bunu Bilsinler ki DSP Tekrar Eski Gücüne Kavuşacağına İnancımız Sonsuzdur.”

DÜNÜ BİLMESSEN YARINI BİLEMESSİN
Toplumda Dünü Bilmeseniz, Yarını da Bilemezsiniz Diyerek Sözlerini Sürdüren Sual, “Dünü Hatırlamak Zorundayız. Yıl 1999, Mecliste Grubu Bulunan 5 Siyasi Parti Varken, O Dönemde Türkiye 60 Milletvekili Olan Demokratik Sol Partiye Emanet Edilmiştir. Yani Azınlık Hükümeti Kurulmuştur. Demek ki Bizim Partimizin Geçmişi, Altın Sayfalarla Doludur. İnanıyorum ki DSP Yeniden İktidara Gelecektir. Biz DSP Milletvekili Adayları Olarak, Rize’de Rizelilere Hizmet Etmekten Mutlu Olacağız. 30 Yıldan Bu Yana Türkiye’de ve Rize’de Sol Adına Meclise Temsilci Gönderememişizdir. Bu Dönemde DSP Hem Ülke Çapında ve Hem Rize’mizde Büyük Bir Teveccühle Karşılanacağına İnancımız Tamdır. Eğer Rize’li Hemşerilerimiz DSP’ye Gönül Bağı Kurarlarsa İnansınlar ki bu Hizmetlerin ve Desteğin Karşılığında Onları Mahçup Etmeyeceğiz ve Onlara Hak Ettiği Hizmeti Meclis Grubunda Sunacağız. Biz Meclise Gittiğimiz Zaman Rize’linin Sesi Olacağız. Rize’li Hemşerilerim Buna Emin Olabilirler.” Dedi.İçinde Bulunduğumuz hükümet Dönemini düşünmemiz Gerektiğini İfade Eden Sual, “Dış Politikası Tamamen Yok Olmuş. Bugüne Kadar Türkiye’de Hiçbir Lider Uçak Kaldırmazken. Mevcut Hükümet, NATO’nun Ne İşi Var Dediği Libya İçin Onlara Çanak Tutabiliyor. Ama Ecevit Başbakan Olsaydı 74’lü Yıllarda Kıbrıs’ı Düşünün O Zaman Bütün Dünyaya Meydan Okuyabilmiştir. Ama Maalesef İçinde Bulunduğumuz Hükümet Teslimiyetçi Bir Politikayla Ülkenin Onurunu ve Haysiyetini Ayaklar Altına Almıştır. DSP İktidarında Ecevitin Talebeleri, Öğrencileri Olarak Türkiye Hak Ettiğini Yere Gelecektir. Bu Güzel Ülkemizin Onurunu, Haysiyetini Korumak İçin Elimizden Geleni Yapacağız. Ayrıca Rize’de ki hemşerilerime ve DSP’lilere Sesleniyorum. Geçmişte DSP’ye Destek Vermiş Çok değerli Arkadaşlarımız ve Hemşerilerimiz. DSP Vardır, DSP Seçimlere Katılmaktadır ve Tek Başına Seçimlere Girecektir. Bu Yüzden Kapımız Herkese açıktır ve DSP’ye Tekrar Dönmelerini Bekliyoruz. Seçimden sonra dönme Şansları Olmayabilir. Bugün DSP’ye Sahip Çıkmak Demek, Ecevit’e Sahip Çıkmak Demektir. DSP’ye Sahip Çıkalım ki Ülkenin Bütünlüğü ve Bekası kurtarılsın.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2011, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73