Dünya Burun Şampiyonundan Eşe Vefa

Artvinli dünya burun şampiyonu Mehmet Özyürek, 10 yıldır hasta olan eşine bakıyor ve evin bütün işlerini tek başına üstleniyor.

Dünya Burun Şampiyonundan Eşe Vefa
Bayram Sarayoğlu - Artvinli dünya burun şampiyonu Mehmet Özyürek, 10 yıldır hasta olan eşine bakıyor ve evin bütün işlerini tek başına üstleniyor.

Rize'de, 1998 yılında Çay televizyonu kanalında düzenlenen yarışmada 8.8 santimlik burnuyla birinci olan ve Guinnes Rekorlar Kitabına giren dünyanın en uzun burunlu adamı Mehmet Özyürek, 45 yıllık eşi Müşerref Özyürek'in hasta olması nedeniyle zor zamanlar geçiriyor.

Hayatının en güzel günlerini eşi ile birlikte geçirdiğini belirten Özyürek,

"Eşim yaklaşık 10 yıl önce rahatsızlandı. 2003 yılında kalp rahatsızlığından dolayı bypass oldu. Cilt kanseri ve böbreklerinde kist var. Kanında üre düşmüyor, ayrıca kemik erimesi var. Bugünlerde hastalığı çok ilerledi. Sürekli hastaneye gidiyoruz" dedi.

Bir oğlu olduğunu, onun da işi nedeniyle il dışında yaşadığını anlatan Özyürek, bu nedenle eşine kendisinin baktığını ifade ederek, "Yemek ve evin genel temizliğini yapıyorum. Bunları yaparken de hiç gocunmuyorum. Çünkü eşim sağlığında bana çok iyi baktı, giyimimden, yeme içmeme kadar her şeyimi dört dörtlük yapardı. Bana ve oğluma çok iyi baktı. Evlenirken nikah memurunun söylediği ve benim de kabul ettiğim iyi günde, kötü günde, sağlıkta ve hastalıkta sözünü yerine getirmeye çalışıyorum. Sağlığım elverdiği sürece de eşime bakmaya devam edeceğim" dedi.

-"Maddi durumum iyi olsaydı..."-

Eşini ilk evlendiği gün gibi sevdiğini anlatan Özyürek, emekli olduğunu, burnunun ünüyle para kazanamadığını belirterek, "Dünya milletlerinin bana gösterdiği ilgi ve alakayı ülkemde göremedim. Burnumdan dolayı maddi beklentilerim vardı, dizi ve reklam filmlerinde oynamak, aile ekonomimize katkı sağlamak isterdim ama olmadı. Maddi durumum iyi olsaydı eşime daha iyi bakardım" dedi.

Türkiye'nin ve Artvin'in tanıtımına önemli katkılar sağladığına inandığını ifade eden Özyürek, "Sinema, dizi ve reklam filminde oynamak istiyorum. Yapımcıların rol vermesi halinde çok başarılı olacağıma inanıyorum" diye konuştu.

Müşerref Özyürek ise eşinin ilgisinden son derece memnun olduğunu dile getirerek, "Eşimi çok seviyorum, yaklaşık 10 yıldır hastayım. Benimle gün boyu ilgileniyor. Çorbamı, yemeğini yapıyor. Evin bütün işlerini eşim yapıyor. Kendisinden Allah razı olsun. Bir gün olsun 'yapmam' demedi. Eşimin dünya burun şampiyonu olmasından da gurur duyuyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2012, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER