banner72

Dünya Türk Basını Rize'de Buluştu

Karadeniz Ajansı Derneği’nin organize ettiği Türk Devlet ve Toplulukları Yerel ve Bölgesel Televizyonları Kongresi Çayeli’nde başladı.

Dünya Türk Basını Rize'de Buluştu

Türk Devlet ve Toplulukları Yerel ve Bölgesel Televizyonları arasındaki işbirliğini geliştirmek, Türk Devlet ve Toplulukları ile verimli ilişkilerin artırılması için ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel gelişmelerin sağlanması ve bölge değerlerinin rasyonel kullanımının amaçlandığı 25-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 4 gün sürecek olacak kongre, Çayeli Öğretmenevi ve akşam sanat okulunda başladı.

Tüm dünya üzerindeki Türk basınının buluşması ve tanışması için düzenlenen kongreye 30 televizyon kanalının yanı sıra, çeşitli ülkelerden 60 konuk katıldı.

Kongreye katılanlar arasında Ak Parti İstanbul Milletvekili Adayı İsmail Safi, AK Parti Rize milletvekili adayı Nusret Bayraktar, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Çayeli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Baltacı, Çayeli İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tatlıcı ve Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır’da vardı.

1.20110425141906..jpg

Türki Cumhuriyetlerin bayraklarından oluşan sinevizyon gösterisi ile başlayan kongre Karadeniz Ajansı Derneği Başkanı Süleyman Basa’nın yaptığı teşekkür konuşması ile devam etti. Kongreye ev sahipliği yapan yerel basın temsilcilerinin ve dünyadaki Türk basının temsilcilerinin yaptığı konuşmalar sonrası katılımcılara Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ve Karadeniz Ajansı Derneği Başkanı Süleyman Basa tarafından katılım ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

2.20110425141919..jpg

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2011, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73