Ege Karadeniz Sanayici ve İş Adamları Rize de

Ege Karadeniz Sanayici ve İş Adamları Rize de düzenledikleri 60 kişilik gezi öncesi Gazeteciler ve Muhabirler Derneğini ziyaret etti.

Ege Karadeniz Sanayici ve İş Adamları Rize de

Ege bölgesinde çeşitli illerde iş sahibi olan Karadenizli iş adamları Rize’ye gezi düzenledi. Ege Karadeniz Sanayici ve İş adamları derneği tarafından düzenlenen geziye Ege bölgesinden 60 dolayında iş adamı katıldı.

Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneğini ziyaret eden İzmir Ege Karadeniz Sanayici ve İş adamları Derneği yönetim kurulu başkanı Süleyman Memişoğlu” İş adamları olarak yönetim kurulumuz ile birlikte 3 günlük gezi için Rize ye geldik. Bizimle birlikte bürokratlar ve iş adamları var. Amacımız Kış ayında Rize’yi de tanıtmak. İş adamları olarak ortak şirketler kurarak Karadeniz insanını aramızda alıyoruz” dedi.

KARSİAD Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın ise Rize ye sadece yaz aylarında değil, Kış aylarında da ağırlık verilmesi gerektiğini söyleyerek” Amacımız iş adamlarına ve bürokratlara kış sezonunu da göstermek. Ege de kış aylarında kar yağmadığı için o bölgede iş yapan veya bürokratlık yapan insanlara bölgemizi tanıtmak istiyoruz. Bölgemizi yakinen takıp ediyoruz. İleriye dönük bölgemizde yatırımlar düşünüyoruz. Bu amaçla yaz aylarında bölgemize gelen iş adamları yer bulmakta zorlanıyor ve bizde kış ayını tercih ettik” dedi. Yaz ve Kış mevsimini turizm olarak birleştirmek istediklerini söyleyen Mustafa Aydın”  Karma turizm yaparak Rize ve Trabzon’u içinde alacak turizm yerlerine geziler ve yatırımlar düşünüyoruz. Son yıllarda bölgemizde turizmde canlanmalar oldu” dedi. (taka)

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2012, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER