banner72

Eko turizm İle Rize Büyük Şans Yakaladı

Karadenize bu gün baktığımızda, doğa turizminin yanında şimdi organik tatil bölgeleri revaçta. Sonuç o ki Rize için büyük şans doğdu.

Eko turizm İle Rize Büyük Şans Yakaladı

     Küresel ısınmanın sonucunda tatil planlarını da değişti.
     Ömer Faruk Zenginal

Son yıllarda “deniz, güneş, kum” üçlüsüne dayalı turizme alternatif olarak ortaya çıkan Karadeniz’in karla kaplı dağları, yaylaları, 3000 metrenin üzerindeki buzul gölleri, dereleri, dereleri’nde ki su sporları,  macera severlere veya “bilinmezliliği keşfetme” tutkusuna sahip insanlara ev sahipliği yaparken, bölgemiz de turizm sektörünün ateşi de artmaya başladı.
Karadeniz’e bu gün baktığımızda, doğa turizminin yanında şimdi organik tatil bölgeleri revaçta. Sonuç o ki Rize için büyük şans doğdu.
Son zamanlara kadar tatil denilince akla beş yıldızlı oteller gelirdi. Bu otellerin nerede olduğuna, denize yakınlığına, konforuna, yemeklerine kısacası yıldızlarına bakılırdı.
Ancak şimdi turizmde yeni bir eğilim başladı. Artık insanlar otellerin kaç yıldızlı olduğundan ya da imkânlarından çok, doğal yaşama uygunluğuna bakıyor. Bu durum yeni bir turizm anlayışını beraberinde getirdi: Eko turizm. Tatilciler, konforlu ama sade, temiz ve gösterişsiz otelleri tercih ediyor.
 
http://img189.imageshack.us/img189/8366/pict0751.jpg
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2010, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73