banner72

Eksperlere Uygulamalı Eğitim

Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, Çay Eksperliği Bölümü öğrencilerine çay yetiştiriciliği ve üretimi ile ilgili dersler veriyor.

Eksperlere Uygulamalı Eğitim

Türkiye’de çay yetiştiriciliği ve üretimi üzerine Rize Üniversitesi Rize Meslek Yüksek Okulu bünyesinde faaliyet gösteren tek ön lisans programı olan Çay Eksperliği Bölümü öğrencileri, uygulamalı olarak Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce’nin anlatımı ile yeni çay teknolojileri hakkında bilgi sahibi oluyor.

Yaklaşık yedi yıldır Rize Üniversitesi’nde derslere giren Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, geleceğin çay eksperlerine, yeni çay teknolojileri, çay üretimi ve yetiştiriciliği konusunda bilgilerini aktarıyor. İş dünyasındaki yoğun çalışma temposuna rağmen dersleri aksatmayan Yüce, öğrencilerin eğitimine büyük önem veriyor.

Yüce, derslerin büyük bölümünü Çaykur bünyesindeki Çay Araştırma Enstitüsü, çay fabrikaları ve deneme üretim bahçelerinde uygulamalı olarak veriyor.

Bir zamanlar Rize Üniversitesi’nde Yüce’nin öğrencisi olan bir çok Çay Eksperliği Bölümü öğrencisi şuanda Çaykur bünyesinde Yüce’nin personeli olarak çalışıyor.
Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2010, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73