banner72

Emperyalist kapitalistler tepemuza bomba yağdururken ayirum yapayi mi?

Laz Halki Sorayi

Emperyalist kapitalistler tepemuza bomba yağdururken ayirum yapayi mi?

Sementa Recep, Bircün Gazetesi’ni gösterup, Laz Marks Emice, Latin Amerikali uşaklar birleşeyi… Kosta Rika ve Uruguay’da sosyalistler seçumlerde birleşup, sol adaylari destekleme karari almiş, dedi. Bu nasil iştur, biz Avni Aker Sitadi’nda ayni anda ortak bir tezahürat bile yapamazken habu Latin Amerikalilar kita olarak dayanişma örneği göstereyiler…

Evladum, dedum… Kardeşleşmemuz lazim! Lazi, Kürdi, Çerkezi... Bir aile efradinun refleksiyle davranursak emperyalizum ekose kumaş üzerindeki bukalemun gibi paralize olup kalakalur.

İdris uşağum, sana gene maç örneği vereceğum. Tirabizonsipor maçlarinda kuyrukta beklerken polis coplamağa başlar sizi… Sen Oflisun sana iki cop, sen Vakfikebirlisun sana 4 cop, sen Maçkalisun sana cop yok, geç kenara, deyi mi? Demeyi!.. Hedef gözetmeden dalayi size… (http://lazkapital.blogspot.com/)

Emperyalist kapitalistler da Vietnam’da, Şili’de, Afganistan’da, Irak’ta tepemuza bombalari yağdururken, “Sen Arapsun, sen sarı irksun, sen Kürtsün, sen Türksün” deyup ayirum yapayi mi? Yapmayi. Direnen herkesun tepesine dipçuği indureyi.

Onlarun yapmaduği ayrumi biz niçun yapayiruk, diye bi sorun kendunuza daa!.. 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2010, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73