banner72

Engelli öğrencinin film başarısı

''Konuştur Mesleğini'' konulu kısa film yarışmasında Türkiye birincisi olan öğrenciler ve öğretmenleri, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ı ziyaret etti.

Engelli öğrencinin film başarısı

Trabzon'da, spastik engelli bir öğrencinin fikrinden yola çıkılarak hazırlanan proje, Türkiye birinciliği kazandı.

Koç Vakfı tarafından organize edilen ''Meslek Liseleri Memleket Meselesi Projesi'' kapsamında ülke genelinde yapılan ''Konuştur Mesleğini'' konulu kısa film yarışmasında Türkiye birincisi olan öğrenciler ve öğretmenleri, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ı ziyaret etti.

 Vali Kızılcık, yarışmada birinci olan İMKB Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı Bölümü 11. sınıf öğrencisi Hande Arslan, annesi Figen Arslan, Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, okul müdürü, öğretmeni ve sınıf arkadaşlarını makamında kabul ederek, yarışmadaki başarılarından dolayı tebrik etti.
Kısa film yarışmasında birinci olan Hande Arslan'ın fikrinden yola çıkılarak, hazırlanan ''Monitörüm Canlandı'' adlı projenin kazandığı başarının kendilerini mutlu ettiğini belirten Vali Kızılcık, ''Hayattaki tüm zorlukları istersek hepimiz yenebiliriz, üstesinden gelebiliriz. Hande annesinin, öğretmeninin ve arkadaşlarının desteğiyle zorlukları önemsemedi. Türkiye çapında düzenlenen yarışmada birinci oldu'' dedi.

 
Hande Arslan'ı tebrik ettiğini ve arkadaşlarına örnek olarak göstermek istediğini ifade eden Vali Kızılcık, ''Buradaki işin özü, ana fikri azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. Hande, ileride daha başka başarılara da imza atacaktır. Onu yetiştiren annesi hanımefendi tebriklerin en büyüğünü hak ediyor'' diye konuştu.

 Figen Arslan, Hande'nin başarısından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, kızının öğretmenleri, arkadaşları ve okul idarecilerine teşekkür etti.

-''AZMETSİNLER, BAŞARSINLAR''-

Hande Arslan, yarışmayla ilgili öğretmenlerinin sınıfta kendilerine bilgi verdiğini anlatarak, ''Evde bir şeyler isteğimde yazarak anne ve babama iletiyordum. Yarışma için de bilgisayarda masaüstünde yer alan imgeleri filmde konuşturma fikrimi öğretmenime ilettim. Fikrim kabul edilince de bütün sınıf proje üzerinde çalıştık'' dedi.
Yarışmayı kazandığını öğrenince çok mutlu olduğunu belirten Hande Arslan, ''Birinci olduğumu öğrenince inanamadım. İlk önce annemle paylaştım. Çok mutluyum. Bu çalışmayı öğretmenim ve arkadaşlarımla birlikte yaptık'' diye konuştu.
Arslan, bir gazetecinin kendisi durumundaki kişiler için mesajının ne olduğunu sorması üzerine, ''Azmetsinler, başarsınlar'' dedi.
Vali Kızılcık, müzik dinlemeyi sevdiğini belirten Hande Arslan ve arkadaşlarına birer MP4, annesi, öğretmen ve okul iradecilerine de çeşitli hediyeler verdi.


Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2010, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73