banner72

Erbakan'ı haklı çıkaracak açıklama

Beraberinde 8 bakanla birlikte üç günlük resmi bir ziyaret için İsrail'e gelen Berlusconi, ''siyasette öncü biri olarak en büyük arzum, İsrail'in AB üyeliğini sağlamak'' dedi.

Erbakan'ı haklı çıkaracak açıklama

Berlusconi için düzenlenen karşılama töreninde konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da ziyaretin tarihsel önemde olduğuna dikkati çekerek, Berlusconi'nin barışın coşkulu bir destekçisi olduğunu belirtti. Netanyahu, ziyaret sırasında tarafların enerji, çevre ve sağlık alanları da dahil olmak üzere çeşitli konularda anlaşmalar imzalayacaklarını kaydetti.

Netanyahu, ''Batı kültürünün temelinin Kudüs ve Roma'da atıldığını'' ifade ederken, Berlusconi de ''Yahudi-Hristiyan kültürünün, Batı medeniyetinin temelini oluşturduğunu'' söyledi.

Kabinenin önde gelen bakanları Berlusconi'ye eşlik ediyor. İsrail ve İtalya kabineleri ziyaret sırasında ortak toplantı yapacak.

Erbakan haklı çıkıyor

54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, hükümetin AB politikasını eleştirirken, AB'nin Türkiye'yi İsrail'e vilayet yapmak istediğini söylemişti. Erbakan, "Türkiye AB'ye girerse, İsrail de arkadan girecek. İsrail ile tek devlet olacağız. Efendim bu birlik çok büyüdü, bunu bölgelere ayıralım, Ortadoğu'yu Türkiye ile İsrail beraber yönetsinler dedikleri zaman biz İsrail'in vilayeti olmaktan başka ne olmuş olacağız?" diye konuşmuştu.

Milli Gazete Online


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73