banner72

Esenler Rizeliler Derneği'nden 10 Kasım Mesajı

Esenler Rizeliler Derneği Başkanı Barış Al, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 72. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Esenler Rizeliler Derneği'nden 10 Kasım Mesajı

Al, Atatürk'ün ölümünün 72. yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Türk ulusunun eşsiz lideri ve bütün dünyanın takdir ettiği büyük devlet adamı Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 72. yıl dönümünde, O'nsuzluğun burukluğunu derinden hissettiklerini belirtti.

Türk milletinin, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş bir lider olan Atatürk'ü yetiştirmiş yüce bir millet olduğunu ifade eden Al, şunları kaydetti: ''Cumhuriyete ve onun laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan yapısına sahip çıkabilmek, ulusun birliğini, ülkenin bölünmez bütünlüğünü koruyarak geleceğe güvenle bakabilmek için her türlü kişisel çıkar ve ihtirasların etkisinden uzak bir şekilde Türk yurdu ve ulusu için dün olduğu gibi bugün de her türlü fedakarlığa hazırız. Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışın 72. yıl dönümünü Esenler Rizeliler Derneği olarak bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.''

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2010, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73