banner72

Esenler'de Rize Rüzgarı

Esenler Rizeliler Derneğinin İstanbul Esenler Dörtyol meydanında düzenlemiş olduğu "HAMSİ FESTİVALİ" etkinliğine soğuk ve yağışlı havaya rağmen binlerce Esenlerli katıldı.

Esenler'de Rize Rüzgarı

Esenler Rizeliler Derneğinin organize ettiği etkinliğe,Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik GÖKSU,Esenler İlçe Emniyet müdürü Osman YILDIRIM ,Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz TÜRK,Esenler Rizeliler Dernek Başkanı Barış AL, Bayrampaşa Hal Müdürü Bayram Ali ÇAKIROĞLU,Eski Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet SİRKECİ,Esenler Müftüsü Ali KARA, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut ÖZKAN,CHP Esenler İlçe Başkanı ŞuayipVARDAR,mahalle muhtarlarımız, il ve ilçe meclis üyeleri,sivil toplum teşkilatı başkanları katıldı.


http://www.lazhaber.com/resim_galeri/esenler-hamsi-festivali-laz-haber-mansett.jpg

7 Şubat Pazar günü düzenlenen Esenler Rizeliler Derneğinin Hamsi Festivalinde 2 ton hamsi ızgaralarda pişirilerek ekmek arasında vatandaşlara ikram edildi.İkramın ardından  Fatih Rizeliler derneğinin folklor ekibi, Karadeniz horonun birbirinden güzel örneklerini sundular.Daha sonra Rizeliler tulum ve kemence eşliğinde horon teptiler.Finalde de Rizenin yöresel sanatçılarından Mahmut AKSU kendine has yorumlarıyla esenler halkını coşturdu.Esenler Rizeliler Derneği yönetim kurulu üyeleri ve organizasyon komitesi festivalin Rizelilere yakışan bir sekilde geçmesi için büyük azim ve gayret gösterdiler.
http://www.lazhaber.com/resim_galeri/esenler%20rize%201.JPG
Esenler Rizeliler Dernek Başkanı Barış AL yapmış olduğu açıklamada,”amacımız sosyal ve kültürel odaklı bir dernek anlayışıyla esenler de yaşayan Rizeli hemşerilerimizi bir araya getirip birlikteliğimizi pekiştirmek, kültürel değerlerimizi yaşamak ve yaşatmaktır. Yapmış oldugumuz hamsi festivalini sadece hemşerilerimiz için değil aynı zamanda  esenler halkının birlik ve  beraberliğini pekiştirmek ve güç birliği yapmak için düzenledik. Herşey esenler için.Ayrıca festivalimize destek veren belediye başkanımıza,ilçe emniyet müdürümüze,mülki idare amirlerimize , basın mensuplarına ve bizi yalnız bırakmayan esenler halkına teşekkür ederim.  ” diye belirtti.
Kaynak: Lazhaber.com

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/esenler.jpg


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2010, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73