banner72

Facebook Partisi''nin en büyük eylemi

Facebook'ta örgütlenip, Taksim'de eylem yaptılar !

Facebook Partisi''nin en büyük eylemi
FACEBOOK PARTİSİ HAYRAN SAYFASI

Bugün okula gitmeyi boykot eden öğrenciler, Galatasaray Meydanı'nda buluştu. Kalabalık, ÖSYM Başkanı'nın istifasını istiyor. O kalabalığı bir araya getiren ise ünlü sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi Facebook.

YGS'deki şifre iddiaları gündemden düşmüyor. ÖSYM Başkanı Ali Demir'in 'sehven şifreleme' yapıldığını kabul etmesinin ardından, protestolar tüm Türkiye genelinde sürüyor. O protestoların en büyüklerinden biri bugün İstanbul Taksim'de yapılıyor.

Öğrenciler bugün okullarını boykot ettiler ve Galatasaray Meydanı'nda toplandılar. Oturma eylemi yapan öğrenciler zaman zaman kalktı ve sloganlar attı. Tepkilerin odağındaki isim ise ÖSYM Başkanı Prof. Ai Demir ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu. Öğrenciler ÖSYM Başkanı'nın görevini bırakmasını istiyorlar.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

screenshot001.20110415130616.jpg

Öğrencileri bir araya getiren ise sosyal paylaşım sitesi Facebook oldu. Facebook'ta açtıkları grup sayfaları sayesinde birbirileriyle haberleşen ve birlikte hareket eden gençler bu sayede örgütsüz bir örgüt, resmi olmayan bir parti gibi hareket edebiliyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Facebook'taki bu etkileşim sayesinde bugün İstanbul'la aynı saatlerde çeşitli şehirlerde de eylemler yapıldı..

Başbakan Erdoğan, geçen hafta Prof. Ali Demir'in yaptığı açıklamalardan tatmin olduğunu belirtmişti. Fakat öğrencilerin, ÖSYM Başkanı'nın açıklamalarından tatmin olmadıkları, bu eylemle birlikte yeniden ortaya çıkmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2011, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73