banner72

Feretiko Sergisine Yoğun İlgi

İyidere Kaymakamlığı, İyidere Halk Eğitim Müdürlüğü ve İyidere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklaşa düzenledikleri Rize Bezi Feretiko sergisi Rize protokolü ve siyasetçilerin yoğun ilgisini çekti.

Feretiko Sergisine Yoğun İlgi

İyidere Belediyesi Sosyal tesislerinde gerçekleşen sergi açılışında adeta izdiham yaşandı.  Serginin açılışına Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, İstanbul Milletvekili Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Nusret Bayraktar, Rize Üniversitesi Rektörü Nazmı turan Okumuşoğlu, Rize İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turhan Talu, İyidere Kaymakamı M.Çağrı Özpolat, Kalkandere Kaymakamı Nedim Özmeşe, Rize İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin, Rize Üniversitesi Derneği Başkanı Rahmi Metin, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Çaykent Belediye Başkanı Mehmet Kazancı, Ak Parti İyidere ilçe Başkanı Sabit Karafazli, İyidere İl Genel Meclis üyesi Hüseyin Çakır, Ak Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Yasemin Suyabatmaz, Yeşilay Rize Başkanı B.Ali Kavalcı ve çok sayıda Rize ve İyidere ilçesinde görev yapan kurum ve kuruluşların müdürleri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldılar.


Protokol konuşmalarının ardından, İyidere Feretiko sergisini gezen davetlilere yöresel yemek çeşitlerinden oluşan ikramlar yapıldı. Bir hafta açık kalacak olan sergide, ev tekstili başta olmak üzere, bay bayan giyim ürünleri, yöresel yemeklerin tanıtımı yapılmaktadır. Sergiyi gezenlerin dikkatini en çok elektrikli Mısır öğütme değirmenin çektiği görüldü.

Haber: B.ALİ KAVALCI
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2011, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73