banner72

Fındıklı HEM Muhtarlarla Buluştu

Fındıklı Halk Eğitim Merkezi (HEM), köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı.

Fındıklı HEM Muhtarlarla Buluştu

HEM binasında yapılan toplantıya HEM Müdürü Yücel Yıldırımkaya, Fındıklı Muhtarlar Derneği Başkanı Güven Ergüven, köy ve mahalle muhtarları ile HEM'de görevli kurs hocaları katıldı.

Yıldırımkaya, burada yaptığı konuşmada, ilçede köy ve mahalle muhtarlarının HEM ile birlikte çalışması halinde birçok sorunu çözebileceklerini söyledi.

Memleketin en önemli sorununun eğitim sorunu olduğunu belirten Yıldırımkaya, ''Eğitim okullarda başlayıp okullarda biten bir şey değildir. Okullarda tamamlanamayan eğitimi tamamlamaya çalışan bir kurumuz. Eğitim veren ve çok fedakarca çalışan 30'a yakın eğitici personelimiz var'' dedi.

hem-findikli-2.jpg

Kurum olarak ilçede daha iyi hizmet sunabilmek için bazı bilgilere ihtiyaç duyduklarını kaydeden Yıldırımkaya, şunları söyledi: ''Toplantının amacı köy ve mahallelerde ihtiyaç duyduğumuz bilgilere siz muhtarlar aracılığıyla ulaşmak. Bunun için sizlere bir dosya verilecek. Bu dosyayada gerekli kayıtları yapmanızı istiyoruz. Öncelikle köy ve mahallelerde okuma yazma bilmeyen kişileri tespit etmek istiyoruz. Sözlü kültür kaynaklarımızdan atma türkü, destan, şiir ve masal gibi kültürel bilgileri bilen kişileri bularak bildiklerini kayıt altına almak istiyoruz. Ayrıca tarihi dolmataş evlerimizden yaşanabilir olanların kimlere ait olduğunu da tespit etmek için formada gerekli yerleri doldurmanızı istiyoruz.''

Fındıklı Muhtarlar Derneği Başkanı Ergüven ise HEM ile birlikte çalışacaklarını dile getirerek, toplantının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2010, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73