banner72

Fındıklı’da 7500 Fidan Dikilecek

Türkiye İş Bankası’nın TEMA Vakfı işbirliği ile yürütütüğü ağaçlandırma projesinde 7500 fidan Fındıklı’da toprakla buluşuyor.

Fındıklı’da 7500 Fidan Dikilecek

Rize İli Fındıklı ilçesi Yeni Mahalle mevkiinde  daha  önce yangın nedeniyle tahrip olan  alanlar Türkiye İş Bankası-TEMA Vakfı- Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü işbirliği ile yeniden hayata kavuşturuluyor. 

Toprak işleme ve teraslama çalışmaları yapılan 50 dekar alana  cumartesi günü  törenle ilk fidanlar dikilecek.  Büyük bölümü Sarıçam ağaçlarından oluşacak orman, sedir, ladin, servi gibi ağaçlarla da çeşitlendirilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tema Rize Şubesi Başkanı Nevzat Özer, “İş Bankası-TEMA Ormanı için ilk tören Rize şehir merkezinde saat 12.00 de Deniz Caddesi üzerinde bulunan  İş Bankası Rize Şubesi  önünde sembolik olarak bir ağacın dikilmesi ile başlayacak. Projenin sembolü olan bu  ağaç Fındıklı Ormanını şehir merkezinde temsil edecek.

Rize de ki törenin  ardından Fındıklı ilçesindeki ağaçlandırma alanına gidilerek fidan dikimi gerçekleştirilecektir. Burada düzenlenecek törene İş Bankası ve TEMA yetkilileri, çalışanları, öğrenciler , Yavru ve Genç TEMA’ cılar, çok sayıda davetlinin katılması beklenmektedir. Fındıklı daki  fidan dikim töreni  14.30 ile 15.30 saatleri arasında yapılacaktır. Türkiye İş Bankası  aldığı bir karar ile yılbaşı armağanları için ayırdığı fonları TEMA Vakfı ve Çevre ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü (AGM) işbirliği ile “81 İlde 81 Orman” projesine aktarmaktadır. Proje tamamlandığında beş yıl içinde, üç bin futbol sahası büyüklüğünde (yaklaşık 1.500 hektarlık) alana iki milyondan fazla fidan dikilmiş olacak. İş Bankası, dikilen fidanların, dikim tarihinden itibaren beş yıl boyunca bakım masraflarını da  üstlenecektir.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2010, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73