banner72

Fındıklı'da Taşkın Koruma Ve Dere Islah Çalışmaları

Taşkınların Yaşanmaması İçin Tedbir Alınıyor

Fındıklı'da Taşkın Koruma Ve Dere Islah Çalışmaları

FINDIKLI BELEDİYE BAŞKANI ÖZBALABAN: -''İLÇEDE DERE TAŞKINLARININ YAŞANMAMASI İÇİN GEREKLİ TEDBİRLERİ ALIYORUZ''

ZEKERİYA SARIHAN'IN HABERİ/FINDIKLIHABER

Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, ilçede dere taşkınlarının yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

Özbalaban, yaptığı açıklamada, Çağlayan ve Arılı dereleri üzerlerinde taşkın koruma ve dere ıslah çalışmaları yürütüldüğünü ifade etti.

Devlet Su İşleri'ne (DSİ) yaptıkları müracaatlar neticesinde bu çalışmaların yapıldığını anlatan Özbalaban, ''Arılı Deresi üzerinde yapımına devam edilen ıslah inşaatında ve halen Arılı Vadisi köy grup yolu olarak kullanılmakta olan yollarda çeşitli bozulmalar yaşandı. Bozulmanın giderilerek daha iyi hizmet vermek için DSİ Şube Müdürlüğü'ne yapılan müracaat sonucu proje değişikliği yapıldı. Tahiroğlu köprüsünden itibaren ilk etapta onaylanan 162 metre mesafedeki her iki yöndeki beton duvar yapımı 610 metreye çıkartıldı. Böylece ilçe, Merkez Mahallesini Yeni Mahalleye bağlayan ve yeni yapılan köprüye kadar istinat duvarı olacak'' dedi.

İlçede dere taşkınlarının yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını kaydeden Özbalaban, ''DSİ tarafından proje kapsamına alınan Çağlayan Deresi taşkın koruma ve beton duvar inşaatına başlandı. İnşaat Tatlısu Mahallesi köprüsünden itibaren 200 metre uzatılarak Çağlayan Deresi taşkın koruma inşaatı kapsamında devam etmektedir. Ayrıca Arılı Deresinin her iki yönünde yaya yürüyüş yolu oluşturma projesini de hayata geçirmeyi hedefliyoruz'' diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2010, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73