banner72

Fındıklı'da Vergi Haftası

Bu yıl 22-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Vergi Haftası kutlamaları çeşitli etkinlik ve ödül alma törenleriyle devam ediyor.

Fındıklı'da Vergi Haftası

CANER KARATAŞ

Bu yıl 22-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Vergi Haftası kutlamaları çeşitli etkinlik ve ödül alma törenleriyle  devam ediyor. Rize’nin Fındıklı ilçesi mal müdürlüğü tarafından bugün Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen etkinlik çerçevesinde, ilçede çeşitli dallarda vergi rekoru kıran kişilere onur belgesi verildi.  Fındıklı kaymakamı Hakan Alkan,Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban ve daire amirlerinin katıldığı etkinlik kaymakam alkanın konuşmalarıyla başladı;

Vergi ödemenin bir görev olduğunu belirten alkan sözlerine şöyle devam etti;
 ‘’Vergi kamu hizmetlerinin yapılabilmesi için en önemli bir belge olmakla beraber, Vergi ödemeye sorumlu her kişi görevini yerine getirmesi ve devletin kalkınabilmesi için eksiksiz vergilerini ödemesi lazım. Fındıklı mal müdürlüğünün bayramını kutlarım ve vergisini eksiksiz ödeyen herkese teşekkür ederim’’ dedi.  İlçe kaymakamının ardından söz alan Fındıklı mal müdürü Mehmet Aslan ‘’ Vergiler devlet tarafından yapılan yatırımların tapusu niteliğindedir. Bunu bu yılki vergi haftası afişimiz çok net bir şekilde özetlemektedir. Verginiz varsa adınız var’’ diye konuştu.   

Etkinlik ilçede çeşitli dallarda vergi rekortmeni olup ödül almaya hak kazanan kişilere ilçe kaymakamı, ilçe belediye başkanı ve Fındıklı cumhuriyet başsavcısı tarafından ödüllerinin takdim edilmesiyle devam etti.

 

 

 

 

 

 

 


Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2010, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73