banner72

Fındıklı'ya sentetik çim futbol sahası

Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, ilçede sentetik çim futbol saha çalışması yapıldığını söyledi.

Fındıklı'ya sentetik çim futbol sahası

Özbalaban, yaptığı açıklamada, ilçedeki mevcut kum sahanın sentetik futbol sahasına dönüştürülmesi çalışma yürütüldüğünü ifade etti.

İlçeye yakışan sentetik çim sahanın gelecek yıl başında hizmete gireceğini belirten Özbalaban, ''Mevcut sahanın zemini kum olduğu için sporcular sağlıklı ve rahat spor yapamıyorlardı. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında kum sahada gerçekleştirilen aktivitelerde öğrenciler ile vatandaşlar zor anlar yaşıyordu. Sentetik çim sahanın faaliyete geçmesi ile öğrenciler ve vatandaşlar açısından daha elverişli şartlar olacak'' dedi.

Özbalaban, saha çalışması ile birlikte bin kişilik tribün çalışmasının da yapıldığını kaydederek, şunları söyledi: ''Proje kapsamında halkımıza yakışır kapalı tribünler de yapılıyor. Projede beton olan koltuklar, girişimlerimiz sayesinde proje değişikliği yapılarak plastik koltuğa dönüştürüldü. Halkımızın daha rahat edebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Rize İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan sentetik çim saha ve bin kişilik kapalı tribün 400 bin liraya mal olacak.''

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2010, 20:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73