banner72

Golazena Yayla Şenlikleri

10.Golazena Yayla şenlikleri dün sona erdi.Kaçkar Altıparmak Derneği tarafından hazırlanan 10. Golazena yayla şenliğine bu sene katılım yüksekti.

Golazena Yayla Şenlikleri

     Cumartesi günü başlayan şenliğe yöremizin sevilen sanatçılarından Gökhan Birben,Zeki Uçkan,Yaşar Demirata,Sinan Gürsoy ve Grup Tvasinalar sahne aldı.
      Cumartesi günü başlayan etkinlik havanın açık olması nedeniyle katılım oldukça iyiydi.
      Akşam saatinde başlayan konserler Gökhan Birben’in ilk sahne alması ile başladı.
Birben’in okumuş olduğu türkülerle coşan katılımcılar, Zeki Uçkan’ın bir birinden güzel türküleriyle adeta mest oldular.
     Grup tvasinalar ve Yaşar Demirata’nın okumuş oldukları türküleriyle gecenin geç saatlerine kadar eğlenen katılımcılar oldukça memnundular.
     Şenliğe Ardeşen Kaymakamı Cemil Kılınç, Ardeşen Garnizon komutanı Serkan Karakoç, Ardeşen belediye Başk.Yardımcısı Mehmet Yerebakan, Tunca belde belediye başkanı Ahmet Topal Siyasi parti başkanları ve halk katıldı.
     Pazar günü saat 09.00 da başlayan etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşı start aldı.
Ardeşen Kaymakamı Cemil Kılınç açılış konuşmasında Yaylaların önemini anlatırken,yaylaların kültürlerin korunmasında ve birlik beraberliklerin sağlanmasında öncülük ettiğini söyledi.
     Konuşmaların ardından miniklerde Yayla güzellik yarışması yapıldı.
     Oldukça eğlenceli geçen yarışmada miniklerin göstermiş oldukları şovlar seyirciler tarafından sık sık alkışlarla desteklendi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2010, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73