banner72

Gündoğdu'da Anlamlı Yardım

Gündoğdu Belediyesi'nde görevli personelin eşleri, başlatmış oldukları yardım kampanyası ile topladıkları gıda, giysi ve eşyaları afetzedelere teslim ediyorlar.

Gündoğdu'da Anlamlı Yardım

Rize'nin Gündoğdu beldesinde 14 kişinin hayatını kaybettiği sel ve heyelanların ardından afetzedelerin yaralarının sarılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Gündoğdu Belediyesi'nde görevli başta başkan olmak üzere Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis üyelerinin eşleri tarafından oluşturulan Sosyal Yardımlaşma Merkezi'nde esnaftan toplanan giysi, gıda ve ev eşyaları afetzedelere dağıtılıyor. Gündoğdu Belediyesi bünyesinde kurulan merkezde şu ana kadar 170 aileye gıda ve ev eşyası yardımı yapıldı.

Gündoğdu Belediye Başkanı Süleyman Yıldız, yaşanan afette 35 evin yıkıldığını belirterek "170 ev kullanılamayacak hale geldi. Yıkılan evlerdeki vatandaşlarımızın büyük bir bölümü sadece üzerlerindeki elbiseleri ile kaldı. Evlerinden hiçbir şey kurtaramadılar. Bayan arkadaşlarımızın oluşturdukları Sosyal Yardımlaşma Merkezi ile hayırsever esnafımızdan toplanan gıda, giysi ve eşyalar afetzedelere dağıtılıyor. Merkezimize yardımda bulunan tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Öte yandan Sosyal Yardımlaşma Merkezi'nde gönüllü olarak hizmet veren bayanlar 13 Kasım ile 15 Kasım tarihleri arasında düzenleyecekleri bir kermes ile elde edecekleri geliri afetzedelerin ihtiyaçları için harcayacaklar.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2010, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73