banner72

Güneşin sahibiyim diyor, Hemde Belgeli !

Güneşin sahibi benim işte belgesi diyen kadın kadın, notere giderek Güneş'in kendisine ait olduğunu tescil ettirdi

Güneşin sahibiyim diyor, Hemde Belgeli !

İspanya’da bir kadın Güneş’in sahibinin kendisi olduğunu söyleyerek dünya üzerinde yaşayan herkesten aydınlatma ve ısınma parası istedi.

NOTERDE TESCİL ETTİRDİ
İspanyol El Mundo gazetesinin haberine göre, Galiçya’da yaşayan Angeles Duran adlı 49 yaşındaki İspanyol kadın, notere giderek Güneş’in kendisine ait olduğunu tescil ettirdi.

APTAL DEĞİLİM
Uluslararası anlaşmalara göre hiçbir ülkenin Güneş ya da diğer yıldız ve gezegenler üzerinde mülkiyet hakkı iddia edemeyeceğini çok iyi bildiğini söyleyen İspanyol kadın, "Ancak anlaşmalar veya yasalar bireylerin bunlar üzerinde hak iddia edemeyeceğini söylemiyor. Yasalarım çok iyi biliyorum, aptal değilim. Güneş’in bana ait olduğunu söylüyorum" dedi.

GÜNEŞ YILDIZI BANA AİT
Duran tarafından notere tescil ettirilen metinde “Dünya’dan yaklaşık 149,600,000 kilometre uzaklıkta, Güneş sisteminin merkezinde bulunan, G2 spektral tipi Güneş adlı yıldız bana aittir" yazıyor.

Angeles Duran şimdi bu iddiasına dayanarak, dünya üzerinde yaşayan herkesten aydınlatma ve ısınma parası talep ederek, bunun için en kısa zamanda gerekli girişimleri başlatacağını kaydetti.

ALDIĞI PARAYI NE YAPACAK
Durani, alacağı paranın yüzde 20’sini İspanyol emeklilik fonuna vereceğini, dünyadaki açlığı sona erdirmek ve bilimsel araştırmalar için yüzde 10’ar fon ayıracağını ve son olarak da kendisine yüzde 10’luk bir pay bırakacağını bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2010, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73