banner72

Günnar'dan Yıldız'a jet cevap

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar'dan CHP Trabzon İl Başkanı Necip Yıldız'a cevap

Günnar'dan Yıldız'a jet cevap

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar'dan CHP Trabzon İl Başkanı Necip Yıldız'a cevap

İşte Başkan Adnan Günnar'ın yaptığı yazılı açıklama:

�CHP İl Başkanı Necip Yıldız'ın Trabzon Belediyesi'nin karla mücadelesi konusunda yaptığı eleştiriler maalesef gerçekle ilgisi olmayan hiçbir çalışmayı takip etmeden yapılmış, tamamen kurguya dayalı ifadelerdir. Sayın Yıldız'ın Trabzon Belediyesi'nin karla 24 saat süren mücadelesini geçmiş dönemle kıyaslamasına bir anlam veremedik. Halkımız geçmiş dönemi beğenmediğinden belediyeyi emin ellere emanet etmiştir. Belediye başkanımız sn Gümrükçüoğlu ve personeli gece gündüz demeden çalışmaktadır.

Trabzon şehri son yılların en yoğun kar yağışını yaşamaktadır. 30 saati aşkın bir süre aralıksız yağan kar yağışına rağmen Trabzon merkezdeki ana ve ara arterlerin tamamını açık tutmak Trabzon Belediyesi adına önemli bir başarıdır. Görev sürelerinde Trabzon Belediyesi'ne araç almayan bir zihniyete rağmen Trabzon Belediyesi elinde bulunan imkanların tamamını seferber ederek çalışanlarının da büyük fedakarlığıyla Trabzon halkının bu sürede mağdur olmalarının önüne geçmiştir. Trabzon Belediyesi'ne bu süreçte DSİ'den, Orman Bölge Müdürlüğü'nden araç katkısı sağlanmıştır.

Bizatihi yaptığım gözlemlerime göre çalışmalar gece saat 24.00'a kadar 4 greyder, 3 lastikli kepçe, 1 adet dozer, 1 adet kar küreme aracı, 1 adet tuz serme aracı, 1 adet buz önleyici solüsyon serme aracı ve 150 personel ile devam etmiş, saat 24.00'dan sonra çalışmalara 2 adet greyder ve 5 adet lastikli kepçe dahil edilmiştir.

Trabzon Belediyesi yolların açılması dışında kaldırımlardaki karın kaldırılması için de 150 kişilik ekstra bir ekibi görevlendirmiştir. Tüm bunlar ortadayken kaldırımlar temizlenmiyor diyebilmek CHP'li il başkanının kısır siyasi anlayışını ortaya koymaktadır. Bu durum beni üzmüştür. Belediye tüm bu araç � ekipman ve personeli kriz masası yönetiminde planlayıp kar yağışının başlamasıyla 24 saat aralıksız çalışmaya yönlendirmesine ve taranan yollar yarım saat sonra yoğun tipiden dolup tekrar taranarak tüm ana ve ara arterler açık tutulmasına rağmen CHP İl Başkanı'nın �Kar yağışının bir hafta önceden belli olmasına rağmen Belediye yönetimi şehir içerisinde hiçbir çalışma yapmadığı gibi Valilik bile kendi önündeki karları il özel idaresi iş makinelerine temizletmiştir� ifadesi tam bir talihsizlik ve bilgi edinme ihtiyacı bile hissetmeden gerçek dışı beyanat verme alışkanlığının devam ettiğini göstermektedir.

Trabzon Belediyesi'nin beklenmedik şiddette yağan kar probleminde kaldırımlara yetişemediği durumlarda Trabzon halkının kendi çabasını görmüş olmakta, şehri sahiplenmek adına bizleri fazlasıyla memnun etmiştir.

Necip Yıldız ne demişti:

  • Trabzon kaderine terk edildi


Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2010, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73