banner72

Gürcistanda tutuklu 11 Türk serbest

GÜRCİSTAN` da çeşitli suçlara karıştıkları iddiasıyla tutuklu bulunan 76 Türk vatandaşından 11`inin daha serbest bırakıldığı açıklandı.

Gürcistanda tutuklu 11 Türk serbest

Gürcistan Mağduru Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Nuriye Kaputoğlu, aralarında eşi Hamza Kaputoğlu’nun da yer aldığı 11 Türk vatandaşının serbest bırakıldığını söyledi. Başbakan Erdoğan ile görüştüklerini ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Gürcistan’da çeşitli temaslarda bulunduğunu ve bu girişimlerin sonuç vermeye başladığını ifade eden Kaputoğlu, Avrupa İnsan Hakları Komiserinin kendisi ile görüşme talebinde bulunduğu belirterek şunları söyledi:

 

“Yapılan girişimler ve incelemeler sonrası haksız yere tutulan Türk vatandaşları bir bir serbest kalmaya başladı. Daha önce 2, şimdi de 11 kişi olmak üzere 13 kişi serbest bırakıldı. Gürcistan cezaevlerinde suçsuz yere yatan tüm Türk vatandaşlarımızı kurtarana kadar mücadelemi sürdüreceğim. Eşim serbest kaldı ancak bu insanların orada yaşadıklarını iyi biliyorum. Mücadelemiz sürecek. Bu arada Avrupa İnsan Hakları Komiseri benimle görüşmek istedi. İstanbul’da Gürcistan’da yaşanan olaylarla ilgili bir görüşme yapacağız.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2011, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73