banner72

Gürcü Katiller Adliyede !

Rize`nin Ardeşen ilçesinde çalışmak için yanlarına girdikleri 73 yaşındaki Hikmet Akagündüz`ü işkence yaparak öldüren ve eşi Ayten Akagündüz`ü (73) ise işkence ile ağır yaralayan Gürcüler Adliyeye çıkartıldı.

Gürcü Katiller Adliyede !

Rize`nin Ardeşen ilçesinde çalışmak için yanlarına girdikleri 73 yaşındaki Hikmet Akagündüz`ü işkence yaparak öldüren ve eşi Ayten Akagündüz’ü (73) ise işkence ile ağır yaralayan Gürcüler Adliyeye çıkartıldı.

   İki gün önce Rize`nin Ardeşen ilçesi Kavaklıdere Mahallesi`nde meydana gelen olayda evlerine giren işçilerin işkence yapması sonucu Hikmet Akagündüz hayatını kaybederken, eşi Ayten Akagündüz (73) ağır yaralanmıştı. Olayın zanlıları Rostaw Sılagedze (44) ve Zıvadin Sanodze (37) Türkiye`den çıkıp Gürcistan`a gitmek isterken polis tarafından yapılan yol kontrolleri sırasında bir otobüste yakalanmıştı. Bu  İki zanlının alınan ifadeleri ile olayda ilgisi bulunduğu düşünülen Temur Kısmarala,
Zurabi Kırtadze, Davit Nahvretiauri, Arcili Chargeisvili de gözaltına alınmıştı. Altı kişi Ardeşen İlçesi Emniyet Müdürlüğü’nde 48 saat süren sorgulamalarının ardından bugün Pazar İlçesi’nde bulunan Bölge Adliyesi’ne götürülerek hakim karşısına çıkartıldılar. Zanlıların sorgulamasında Rostaw Sılagedze (44) ve Zıvadin Sanodze (37)’nin suçlarını kabul ettikleri öğrenildi.

  Gözaltına alınan Gürcistan uyruklu kişilerin üzerinden cinayetin işlendiği evden alındığı tespit edilen iki cep telefonu, bıçak ve 2 bin 600 TL para ele geçirilmişti. Ayrıca zanlıların üzerinde mağdurlara ait olduğu tahminin edilen kan örnekleri bulunmuştu. Bugün zanlıların kaldıkları evde yapılan ikinci bir aramada ise Ayten Akagündüz’e ait olduğu tespit edilen bir altın yüzük bulundu.
  Kaburga kemikleri kırılan ve vücudunda ağır işkence yaraları taşıyan Ayten Atagündüz`ün ise tedavisi Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2011, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73