banner72

Gutierrez, TS'ye 3,5 yıllık imza attı

Trabzonspor'un yeni transferi Kolombiyalı golcü futbolcu Teofilo Gutierrez, M. Ali Yılmaz Tesisleri'ndeki törenle 3,5 yıllık mukaveleye imza attı.

Gutierrez, TS'ye 3,5 yıllık imza attı

 

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, imza töreninde yaptığı konuşmada, Trabzonspor Kulübü olarak hem ligde hem kupada zirve yarışı yapma adına kadroyu güçlendirmek için sürekli arayış içerisinde olduklarını belirterek, "Yönetim kurulumuz oluşturduğu kadroyla sürekli zirve yarışı içerisinde olacağının mesajını vermiştir. Bu yöndeki arayışlarımız her zaman sürecektir. Yine bir gol kralını kadromuza kattık. Bu transferin gerçekleşmesi için başkanımız Sadri Şener ve Mali Saymanımız Mahmut Aksu büyük gayret göstermiştir. Teofilo'ya Trabzonspor'daki kariyerinde ve futbol yaşantısında başarılar diliyorum" dedi.

 

 

 

 

Yeni transfer Teofilo Gutierrez ise büyük bir mutluluk içinde olduğunu ifade ederek, "İki kulüp arasında anlaşma sağlanıp buraya geldiğim için sevinçliyim. Trabzonspor, benim için büyük fedakarlıklar yaptı. Başkanın bizzat oraya gelmesi bile fedakarlıktı. Bu sözü kampta takım arkadaşlarıma da verdim. Elimden geleni yapacağımın sözünü burada bir kez daha veriyorum" diye konuştu.

Sivasspor maçı öncesi büyük bir heyecan yaşadığını dile getiren Gutierrez, "Çok yoğun bir heyecan bekliyorum yarın. Buranın bir futbol şehri olduğunu biliyorum. Tıpkı benim ülkemdeki gibi coşkulu bir ortam bekliyorum. Yaptığım çalışmaların karşılığını hep aldım bugüne kadar. Çalışmaya devam ettiğim sürece almaya devam edeceğime inanıyorum. Uyum süreci sorunsuz devam ediyor. Kamp dönemine gelmem benim işimi kolaylaştırdı. Arkadaşlarım beni sahiplendiler. Yönlendirmeler yaptılar. Teknik direktörümüz de farklı bir zihniyete sahip. Bunu ilk günden fark ettim. Bu da futboluma olumlu yansıyacaktır. Şuan hazır durumdayım. Fiziksel olarak bir sıkıntım yok. Teknik heyet görev verirse Sivasspor maçında görev yapmak isterim. Ancak oynamasam bile Sivasspor maçı benim için farklı bir başlangıç olacak" dedi.

Golcü futbolcu, Trabzon'da futbolun insanlar tarafından yoğun şekilde yaşandığını fark ettiğini belirterek, "Futbol, insanları sarıp sarmalıyor. Futbolcu olarak bunu görmek ayrı bir tatmin duygusu" yorumunu yaptı.

İmza töreni sonrası Hasan Yener, Kolombiyalı futbolcuya Taraftar Kart ve TrabzonCell hattı hediye etti.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2010, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73