banner72

Halk Eğitim Kurslarına İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Halk Eğitim kurslarına İlgi Hat Safada

Halk Eğitim Kurslarına İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Sabri Aslışen'in Haberi...
Ardeşen Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan el sanatlarına ilgi her geçen gün artıyor. Fırtına Mahallesinde açılan Geleneksel El Nakış kursuna katılan kursiyerler, birbirlerinden farklı el emeği ve göz nuru eserleri iğne oya nakışlıyor.


Usta öğretici Nezahat Done, öncüğünde öğrenim gören farklı yaş guruptaki 20’yı aşkın kursiyer, 4 aydan beri okula gider gibi Geleneksel El Nakış kursuna devamsızlık yapmadan Nisan ayı ortalarına kadar devam etmeye kararlı.

http://pic1.resimupload.com/r7/resim_830414595.jpg

Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan Geleneksel El Nakış’ı kursun özellikle ev hanımlara ve genç kızlara gerek ekonomik gerekse sosyal alanda büyük fayda sağlamakta olduğunu belirten kurs hocası Hatice Döne, 6 aylık kurs döneminde kursiyerlere çok şeyleri vereceklerini söyledi.

http://pic1.resimupload.com/r10/resim_290532610.JPG


Nisan ayının 2.haftasına kadar sürecek olan kursta, Antepişi, Brezilya Nakışı, iğne oya hesap ve boncuk işi’nin yanı sıra kurdele nakış işlerini yaptıklarını hatırlatan Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi Usta öğreticisi, Nezahat Done, kursiyerlerin havlu, seccade, yemeni, oda ve masa takımları el emeği ve göz nuru eserleri iğne oya nakışlıyor.

http://pic1.resimupload.com/r9/resim_560757624.JPG


Kursiyerlerden Ayşe Dereci,iğne oyası ile yaptığı havluda Türkiye ve Türk Bayrağı figürlerinin üst kısmına “Canım Türkiye’m” cümlelerinden oluşan altın yaldız renkli iplerle nakışlaması dikkat çekti.


Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2010, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73